سامانه سیمرغ، برنامه سینماهای تهران روی موبایلتان

Simorgh, Cinema of Tehranامروز توی سینمای مطبوعات (صحرا) به یک بنر تبلیغاتی برخوردم که درخواست می‌کرد بلوتوث موبایل‌هایمان را روشن کنیم. پس از چند ثانیه که از روشن کردن بلوتوث موبایلم گذشته بود، با ورود یک فایل به موبایلم موافقت کردم. فایل مورد نظر در واقع یک اپلیکیشن برای موبایل بود به نام «سامانه سیمرغ» که وظیفه اطلاع‌رسانی برنامه‌های سینماهای تهران رو بر عهده داره.
با ورود به سامانه سیمرغ منویی می‌بینیم شامل این بخش‌ها:
سینماهای تهران، فیلم‌های جاری، به روزرسانی، مدیریت اخبار، انتقادات و پیشنهادات، درباره ما، خروج
نسخه‌ای که از طریق بلوتوث دریافت کردم، نسخه‌ای هست که در حال حاضر در سایت هم قرار دارد. در این نسخه در فهرست الفبایی سینماها نمی‌توان فیلمی را که در حال اکران است مشاهده کرد اما اطلاعات تماس سینما موجود است. در بخش فیلم‌های جاری می‌توانیم فیلم‌های حاضر را ببینیم و با کلیک روی آن سینماهای نمایش‌دهنده را پیدا کنیم. بخش به‌روزرسانی هنوز تکمیل نشده است. در نسخه فعلی در این بخش نوشته شده که با دریافت نسخه بعدی نرم‌افزار که بیستم اسفند ارائه می‌شود، می‌توانیم این بخش را به طور فعال داشته باشیم (هنوز چگونگی آپدیت برای من روشن نیست). این‌طور که در توضیحات آن نوشته شده، اطلاعات سینما هم تکمیل می‌شود و محل هر سینما را روی نقشه هم خواهیم دید. بخش انتقاد و پیشنهاد هم امکان ارسال را در نرم‌افزار قرار داده است.
یکی از اشکالات این نرم‌افزار هماهنگ نبودن کلیدهای بین منو مثل بازگشت است که گاهی سمت راست و گاهی سمت چپ صفحه قرار دارد و در برخی از صفحات دکمه بازگشت در انتهای فهرست قرار داده شده که کاربرپسند نیست و باعث سردرگمی خواهد شد. این نرم‌افزار که از قرار معلوم به سفارش معاونت امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخته شده، از آن نرم‌افزارهایی است که در صورت تکمیل حسابی به درد سینمابازان مقیم تهران خواهد خورد.
سامانه سیمرغ را از این‌جا دریافت کنید.

3 دیدگاه دربارهٔ «سامانه سیمرغ، برنامه سینماهای تهران روی موبایلتان;

 1. اووووووووووووووووووووه! به ما از این سوسول‌بازیا نیومده! من ترجیح می‌دم با موبایلم بزینگولم به عصر جدید! وای نیما این صفحه کامنتت هم آدمو به گاراژ می‌بره تا باز شه! تو که اینقدر تکنولوژیت منو کشته نمی‌شه یه وِرد بخونی تا ۳ سوت باز شه این کامنت‌دونیت؟
  نیما: همینه. اینترنتت رو درست کن.

  پاسخ
 2. آقا راه ساده‌تری وجود نداره؟
  اینی که می‌گی مستلزم کلی گیج خوردنه
  بعدشم این سینما تک شما نمی‌دونین چی هست؟ کجا هست؟
  نیما: ممکنه اصلاً این سامانه دیگه کار نکنه. این مطلب رو یک سال و نیم پیش نوشتم.

  پاسخ
 3. سلام: بابا تو فکر آپدیت این برنامه‌ای که گذاشتی باش. حتماً یه شماره دیگه براش گذاشتن. داش نیما ما رو دریاب.
  نیما: حامد جان من ۸هشت ساله اینجا دارم مطلب می‌نویسم بلکه هم نه سال. واقعاً نمی‌تونم دنبال تک‌تک برنامه‌هایی که معرفی کردم برم و به‌روزشون کنم. دیگه این بر عهده خود سازنده‌هاست که نسخه‌های جدید رو بذارن توی سایتشون.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید