جیره‌ای برای کتاب‌خوانی

Bookهفته‌نامه چلچراغ– می‌گویند که هر ایرانی ماهانه تنها یک دقیقه مطالعه می‌کند. این آمار کل مطالعه اعم از کتاب یا روزنامه را شامل می‌شود.
نکته وحشتناکی به نظر می‌رسد! این موضوع شاید به خاطر ضیق وقت باشد. شاید هم به خاطر تنبلی ذاتی که در ایرانی‌ها وجود دارد. خیلی‌ها حوصله ندارند تا کتاب‌فروشی بروند و چیزی بخرند. در حالی که همین آدم‌ها ساعت‌های متمادی پاساژها و خیابان‌ها را گز می‌کنند و بالا و پایین می‌روند. البته ممکن است کتاب‌فروشی دم دست خیلی‌ها نباشد. در این صورت نمی‌توان بیش از حد بر این دسته از افراد خرده گرفت. من معتقدم که همیشه برای مشکلات این چنینی راه حلی وجود دارد.
یکی از راه‌ها این است که به فروشگاه‌های الکترونیکی کتاب سر بزنیم و خرید کنیم. اما راه حل دیگری هم وجود دارد که دوز هیجانش بیشتر است. شما کتاب را در منزلتان تحویل می‌گیرید با این تفاوت که شما نمی‌دانید کتابی که این ماه برایتان ارسال می‌شود، چیست.
عضویت در «جیره کتاب» مثل مشترک شدن یک مجله است. شما با پرداخت حق عضویت این طرح به صورت ماهانه یک کتاب از طریق پست دریافت خواهید کرد و به این ترتیب امکان می‌یابید تا «لذت خواندن» را تجربه کنید.


جیره کتاب هر ماه براساس موضوعات مورد علاقه و سلیقه شما برایتان انتخاب و ارسال می‌شود و شما تا قبل از آنکه پستچی جیره‌تان را تحویل دهد از محتوای آن اطلاعی نخواهید داشت. برای همین است که باید تا حد امکان از ذائقه خود اطلاعاتی در اختیار قرار دهید. بخشی از فرم عضویت با این هدف طراحی شده تا شما بتوانید با تکمیل آن بخشی از اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب جیره ماهانه‌تان را اعلام کنید. با دریافت جیره هر ماه یک فرم نظرسنجی هم برایتان پست می‌شود که پس از خواندن کتاب دریافتی می‌توانید نظرتان را درباره آن (و انتخابی که در آن ماه برایتان صورت گرفته) در فرم درج و ارسال کنید. با دریافت و پردازش این نظرات، سلیقه شما بهتر شناخته شده و هر ماه کتاب مناسب‌تری برایتان ارسال خواهد شد.
عضویت در «جیره کتاب» انواع گوناگونی دارد و هر روش هم برای خودش حق اشتراکی مجزا. اما شیوه حساب و کتاب در همه روش‌ها یکی است. از زمانی که شما به عنوان مشترک هزینه را پرداخت می‌کنید، هر ماه یک کتاب به نشانی شما پست می‌شود. با ارسال هر کتاب، قیمت پشت جلد آن از مبلغ پرداختی کم خواهد شد و ارسال کتاب تا زمانی که پول در حسابتان باشد، ادامه می‌یابد. امکان ارسال کتاب برای خارج از کشور هم پیش‌بینی شده است.
حالا اگر علاقمندید تا هر ماه کتابی به دستتان برسد و در عین حال از خانه‌تان تکان نخورید، یک سری به سایت جیره کتاب بزنید، شرایط و نظرهای مردم را بخوانید و فرم‌ها را پر کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «جیره‌ای برای کتاب‌خوانی;

  1. می‌دونی چیزی که برام خیلی خیلی جالب اومد تو این سایت ایده‌ایه که به کار بردند. در دورانی که خیلی‌ها مشغول کپی‌برداری و استفاده از ایده‌های تکراری هستند، یه ایده جالب و هیجانیه …
    مرسی!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید