دنباله، لینک‌هایی از نوع اشتراک

Donbaleh Link Sharingهفته‌نامه چلچراغ– آنهایی که با مقوله اشتراک لینک آشنا هستند، می‌دانند که سایت‌هایی چون بالاترین وظیفه دارند تا لینک‌های محبوب کاربران را به همگان معرفی کنند.
سیستم انتشار لینک‌ها و به اشتراک‌گذاری این نوع سایت‌ها فرآیند ساده‌ای دارد و با امتیاز تک‌تک کاربران تعیین می‌شود. هر کاربر با رأی مثبت یا منفی خود می‌تواند در داغ کردن یک لینک سهمی داشته باشد. نمونه‌های خارجی این نوع سایت‌ها از قبیل سایت «دیگ» و «دلیشز» بسیار پربیننده هستند. نمونه‌های ایرانی هم اکنون به یکی از معتبرترین منابع کشف اتفاقات و اخبار بدل شده‌اند. این استقبال باعث شده تا سایت‌های مشابه دیگری نیز پدیدار شوند.
سایت «دنباله» با آن‌که چند هفته‌ای از عمرش نمی‌گذرد به رقیبی جدی برای سایت «بالاترین» بدل شده و روز به روز محبوب‌تر می‌شود.


با توجه به آن‌که عضویت در این سایت هنوز برای عموم باز است، استقبال بیشتر شده و به تدریج میزان مشارکت کاربران در آن افزایش می‌یابد. بسیاری از کاربران سایت‌های قبلی در این سایت نیز عضو شده‌اند و در هر دو سایت به طور همزمان فعالیت می‌کنند. از طرف دیگر نارضایتی تعدادی از کاربران بالاترین که منجر به اخراجشان شده بود در کنار کسانی که به دلخواه خود از آن کوچ کرده بودند، باعث شد تا مهاجرتی هر چند کوچک با سایت دنباله شکل بگیرد.
از سوی دیگر رقابت باعث شد تا سایت بالاترین اخراجی‌ها را عفو کرده و کسانی را که حساب کاربری‌شان بسته شده بود، دوباره دعوت به همکاری کند.
سایت دنباله مکانی است برای کاربران برای کشف و به اشتراک گذاشتن لینک‌هایی از همه جای اینترنت. مطالب به اشتراک گذاشته شده توسط خود کاربران مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و لینک‌هایی که امتیاز لازم را کسب کرده‌اند به صفحه اول سایت می‌روند. لینک‌هایی که هنوز حد نصاب امتیاز برای ارتقاء به صفحه اول را به دست نیاورده‌اند در صفحه لینک‌های تازه قرار می‌گیرند. صفحه پرطرفدارترین لینک‌های امروز شامل لینک‌هایی است که در طول ۲۴ ساعت گذشته بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند. صفحات پرطرفدارترین لینک‌های هفته و ماه هم از همین قانون برای هفته و ماه تبعیت می‌کنند. قسمت موضوعات مورد بحث، همانطور که از نام آن پیداست شامل موضوعاتی است که لینک‌هایی زیادی در رابطه با آن در سایت قرار می‌گیرد. موضوعات مورد بحث توسط کاربران و با صلاحدید مدیر به سایت اضافه می‌شود.

3 دیدگاه دربارهٔ «دنباله، لینک‌هایی از نوع اشتراک;

دیدگاهتان را بنویسید