رفقا همه چیز رله هست

Rele«رله» کمک می‌کند تا افراد کارهایی را که همیشه در پی انجام آن بودند به نتیجه برساند. «رله» به کاربران این امکان را می‌دهد که راحت‌تر کارهای گروهی خود را ساماندهی و راه‌اندازی کنند.
پس از عضویت در سایت، شما می‌توانید «رله»‌های جدید ایجاد کنید. قالب رله به این شکل است: من فُلان کار را انجام می‌دهم اگر فُلان نفر دیگر نیز آن کار را انجام دهند. برای هر «رله» مدت زمانی تعیین می‌شود. اگر تعداد افرادی که تا زمان پایان رله را امضا کرده‌اند به حدنصاب تعیین شده رسید آن رله، رله‌ای موفق خواهد بود.
سازنده هر «رله» در هر زمان می‌تواند به صفحه رله خود رفته و از طریق دکمه ارتباط، به امضاکنندگان ایمیل ارسال کند.
ارتباط سازنده با هر امضاکننده در مرحله اول از طریق سایت انجام می‌گیرد. یعنی ایمیل سازنده به همه امضاکنندگان ارسال می‌شود بدون اینکه سازنده و امضاکنندگان دیگر از نشانی پُست الکترونیکی بقیه مطلع شوند. در صورتی که هر فرد به ایمیل پاسخ دهد، آنگاه سازنده از نشانی او با خبر می‌شود و می‌تواند مستقیم تماس بگیرد. این روند برای حفظ حریم شخصی کاربران سایت پیاده‌سازی شده است تا کسی مزاحم دیگری نشود.
اسم سایت از کلمه انگلیسی Relay که در فارسی با تلفظ رله استفاده می‌شود گرفته شده است. رله در لغت به معنی «تقویت‌کننده» است و در زبان انگلیسی به دوی امدادی هم Relay می‌گویند. یعنی افراد در این سایت با کمک هم کار را به انجام می‌رسانند.
«رله» امکان برنامه‌ریزی را برای همه مهیا می‌سازد. اگر NGO شما یکCRM مناسب برای سازماندهی پروژه‌های جدید ندارد می‌توانید با استفاده از امکانات این سایت پروژه‌های جدید را آغاز و سازماندهی کنید.
برای رله تمام مسائلی که غیرقانونی نباشد و یا افراد را ترغیب به انجام عملی غیرقانونی نکند می‌توان از این سایت بهره برد. موارد غیراخلاقی نیز حذف خواهند شد در نتیجه همه بی‌مشکل به کارشان ادامه می‌دهند در عین آن که محیطی دوستانه و به دور از جنجال شکل می‌گیرد.
ایده اصلی اما از جای دیگری آمده است. My Society مؤسسه‌ای غیرانتفاعی در انگلستان است که از مردم خواسته بود تا ایده‌های جدید خود را برای پیاده‌سازی در اختیارشان قرار دهند. این سایت به طور مستقل نسخه فارسی/ایرانی آن را تهیه کرده است.
در این سایت می‌شود رله‌های جالبی پیدا کرد. از جمله:
من زبان انگلیسی یاد می گیرم اگر ۵۰ نفر با من همکاری کنند که با هم انگلیسی صحبت کنیم.
یا این یکی که بانمک‌تر است:
من صبح‌ها زود از خواب پا می‌شوم اگر ۱۳۴ نفر با هم دیگه کمک کنند من رو بیدار کنند. من خوابم خیلی سنگینه.

دیدگاهتان را بنویسید