مژده، مژده؛ کشف اکستاسی اسلامی توسط یک دانشجوی بسیجی

گاهی برای آن‌که قبح بعضی از چیزها را بریزیم می‌توانیم به آن یک پسوند بچسبانیم. بگذارید برایتان مثالی بزنم. همه ما می‌دانیم که آبجو چیز قبیحی است. حالا اگر الکلش را بگیریم و اسمش را به عربی ترجمه کنیم و تهش هم یک اسلامی بچسبانیم تا بشو ماءالشعیر اسلامی، می‌توانیم به وجودش هم افتخار کنیم. اصولاً روش‌های مختلفی برای مشروع کردن هر چیزی قبیحه‌ای موجود است. فرض کنید که شما می‌خواهید یک فیلم هالیوودی یا یک کارتون ژاپنی را در صدا و سیمای خودمان نشان دهید. حالا تکلیف بعضی از موارد مشکل‌دار این وسط چیست؟ موارد مشکل‌دار که می‌دانید چیست؟ فرضاً نوشیدن مشروبات الکلی توسط یک بازیگر در صحنه‌ای از فیلم یا روابط نامشروع نقش‌های اول و دوم آن. این‌جا هست که دوبله می‌تواند همه این مسائل را مشروع جلوه دهد. برای همین مشروبات الکلی در دوبله تبدیل می‌شوند با لیموناد. اگر هم بازیگر مورد نظر در زمستان و هوای سرد به یکی از همین مزخرفات دعوت شده باشد، برای مثال می‌توان گفت: «آقای جیم یک لیوان شیر داغ در این سرما می‌چسبه» یا دوست‌دختر همین آقای جیم مادرمرده را می‌توان تبدیلش کرد به خواهر با چیزی شبیه به این دیالوگ: «مارگریت جان من نمی‌تونم باهات بیام چون باید با خواهرم برم مهمونی».
در این راستا افتخار داریم که اعلام کنیم دانشمندان جوان ما موفق شده‌اند «اکستاسی اسلامی» را به صورت انبوه تولید کنند. نکته جالب این است که این دارو سه سال است که دارد روی ۸۰ دانشجو تست می‌شود و البته معلوم نیست این عده چند وقت است دارند هد می‌زنند!


اکستازی اسلامی اختراع دانشجوی بسیجی و مبتکر ملکانی (مهر ۸۶)
شاهین زوارقی از مبتکرین و مخترعین بسیجی در دانشگاه علمی کاربردی مراغه موفق به کشف داروی گیاهی با عنوان «اکستازی اسلامی» شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، این دارو که به دلیل شادی‌آور بودن اکستازی اسلامی نامیده می‌شود، حدود ۳ سال بر روی ۸۰ نفر از دانشجویان داوطلب امتحان شده است. «اکستازی اسلامی» جهت جلوگیری از انسداد رگ‌های قلبی می‌باشد که از عصاره ۶ گیاه از جمله گیاه آمگا، عصاره بید مشک و عصاره گیاه نعناع به دست آمده و به صورت نوشیدنی می‌باشد. این دارو برای اولین بار در جهان به صورت گیاهی تهیه شده و به صورت شیمیایی نمی‌باشد که برای کبد عوارض جانبی داشته باشد و لیکن این داروی گیاهی هیچگونه عوارض جانبی ندارد. مقاله این مبتکر بسیجی در کشور فنلاند از بین ۳۰ کشور شرکت‌کننده رتبه سوم را کسب نموده و همچنین در سال ۸۵ در جشنواره امیرکبیر به عنوان مقاله اول شناخته شده است.

15 دیدگاه دربارهٔ «مژده، مژده؛ کشف اکستاسی اسلامی توسط یک دانشجوی بسیجی;

 1. به به! بعد دوبله‌های مزخرف، سانسورهای احمقانه، آبجوهای اسلامی و… چشمون به اکستازی اسلامی روشن! واقعن آدم حیرون می‌مونه،خدائیش یعنی جوونای این مملکت فقط اینو کم داشتن؟!
  ‏درود بر بسیجی مبتکر شاهین زوارقی

  پاسخ
 2. این مطلب شوخی است یا جدی؟
  مثل رفص که شد حرکات موزون یا بعضی از اسامی هم از فرهنگ زبان فارسی حذف شد مثل حاجی لک لک خان یا آخوندک.
  نیما: دوست عزیز اکستاسی اسلامی عنوان کشفی است که خبرگزاری بسیج از آن خبر داده. به نظر نمی‌رسد که شوخی باشد. البته خبر مربوط است به مهر ماه سال ۸۶٫ خیلی تازه نیست.

  پاسخ
 3. نیما ممنون، مانند همیشه خواندنی بود.
  من به چند جرعه از این اکستاسی نیاز دارم. فیزیک کوانتومی ۲ و نسبیت و البته انتظار برای مشخص شدن نمره‌هاشون حسابی من رو در غم فرو برده.

  پاسخ
 4. این مطلب که در مورد دوبله گفتی منو یاد سریال اوشین انداخت. جوری دوبله کردند که داستان عوض شد و کشور ژاپن سریال رو از ایران خرید. d:
  بی‌خود نیست بهترین دوبله جهان رو داریم.

  پاسخ
 5. خیال کردم شوخیه! خودشون دارن خودشونو خراب می‌کنن. مثل این می‌مونه بگیم سیگار اسلامی. خب اگه دارو هست حداقل اسمشو عوض می‌کردن جوگیرها، حالا منظورشون هر چی هست این کلمه اکستازی بار منفی داره فکرشو بکنین بسیج هم بیاد این دارو رو تست کنه تهش هم اسلامی بچسبونه…

  پاسخ
 6. دروووووووووود
  می‌دونی من فکر می‌کنم این قضیه زیاد مسخره و نافرم هم نباشه! اگر چه حتی خودم باهاش موافق نباشم!
  خوب به این کار می‌گن بومی‌سازی دیگه! یعنی یه چیزی رو که همه جای دنیا وجود داره و همه مردم دارن ازش استفاده می‌کنن، ما هم بیایم با شرایط فرهنگی و مذهبی و اجتماعی و سیاسی و چه و چه چه‌ی خودمون تطبیقش بدیم و مصرفش کنیم!

  پاسخ
 7. چقدر جالب… تمام زندگیمون شده بازی با کلمات! که می‌تونن خیلی راحت با این فن افراد رو سر کار بذارن. حالا اگه اون دانشجوی مخترع بسیجی نبود تا الان حکم اعدامش صادر شده بود!

  پاسخ
 8. هر روز و هر وقت یه حرف و یه مطلب به نوعی که مردم رو سرگرم خودش کنه و از اصل به دور!!
  بهتر بود اسم این داروی گیاهی رو چیزی غیر از این می‌ذاشتن تا حداقل وقت استفاده به قول حاجی‌ها نیت پاک باشه !!!
  شاید این بدترین نوع مبارزه با اکستاسی بوده که من دیدم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید