کلوب دات کام و حمایت از فایرفاکس ۳

Cloob Likes Firefoxشاید بی‌اغراق نباشد اگر سایت کلوب را بزرگ‌ترین اجتماع مجازی ایرانیان بدانیم. محمدجواد شکوری مقدم و تیمش نشان داده‌اند که بیشتر از سایت‌های ایرانی دیگر دوست دارند خودشان را به سایت‌های بین‌المللی نزدیک‌تر کنند و رفتاری مشابه آنها نشان دهند. این مسأله در ارائه سرویس‌هایی مشابه سرویس‌های خارجی نمود یافته است. کمتر سایت یا سرویس موفق خارجی در حوزه شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که بعد از مدتی به کلوب اضافه نشود. در عین حال استفاده از لوگوهای مناسبتی در کلوب، میل به مشابه‌سازی سایت‌های بزرگ دنیا را نشان می‌دهد.
سایت کلوب برای بعضی از سرویس‌هایش مبالغی را دریافت می‌کند. در عین حال هر کسی که از سرویس اینترنت هوشمند کلوب استفاده کند، بدون دریافت این هزینه‌ها به سرویس‌های ویژه دسترسی دارد.
این روزها سایت کلوب لوگوی خود را به خاطر حمایت از فایرفاکس ۳ تغییر داده است و مدیران کلوب در وبلاگشان نوشته‌اند:


با توجه به میزان کارایی بالای فایرفاکس ۳ و همخوانی بسیار خوب این مرورگر با نرم‌افزار سایت کلوب دات کام، این سایت از انتشار نرم‌افزار متن‌باز (Open Source) فایرفاکس ۳ در ایران حمایت می‌کند. در همین راستا از روز یکشنبه ۲ تیر تا شنبه ۸ تیر به مدت ۷ روز، برای کاربرانی که از مرورگر فایرفاکس ۳ استفاده نمایند، برخی امکانات در سایت کلوب دات کام رایگان خواهد بود.
این یک اتفاق خوب و آغازی مبارک است برای جامعه کاربری ایران. ای کاش سایت کلوب در همان صفحه توضیحی کوتاه و ساده درباره مرورگر فایرفاکس می‌نوشت تا کاربران این سایت که با این مرورگر آشنا نیستند، آن را بهتر بشناسند. به علاوه جای یک راهنمای تصویری نصب فایرفاکس به زبان ساده خالی به نظر می‌رسد.

2 دیدگاه دربارهٔ «کلوب دات کام و حمایت از فایرفاکس ۳;

  1. اینکه در ایران محدودیت تا به این حد که ایرانیان از اینترنت فقط ۵ درصد آنرا قادر به استفاده می‌باشند آن هم چند تا سایت در مورد مسائل شرعی وضو و نماز طهارت و نحوه‌ی ورود به توالت است. چون الان دغدغه‌ی بزرگ ایرانیان این است که با پای راست وارد توالت شوند یا با پای چپ. باعث تاسف نیست که افتخاری بس بزرگ در عرصه‌های بین‌المللی است تاحدی که روایتی در این مورد است از آن حضرت که می‌فرماید یک مسلمان باید شب با پای راست و روز با پای چپ وارد شود و مستحب است که مسلمان جفت پا به توالت پریده و با پشتک وارو از توالت خارج شود. اینان افتخارات بزرگی‌ست برای ایرانیان درعرصه‌های بین‌المللی. خاک بر سر اروپاییان و آمریکایی‌ها که نحوه ورود به توالت را که یک امر بزرگی در دنیای الکترونیک است را رها کرده و چسبیدند به مسائل منحرف و مستهجن هوا فضا یا بهداشت یا مسائل هسته‌ای. الان باید مسئله بزرگ نحوه ورود به توالت که مشکل بزرگ بشریت در عصر امروز است و پیشنهاد و اجرای آن فقط از طرف ایران صادر شده و در سازمان‌های بزرگ سیاسی و علمی دنیا انفجار علمی محسوب می‌شود. جای بس افتخار و امیدواری برای آینده ایران است و امید است که ایران بتواند این مشکل بزرگ بشریت را نحوه‌ی ورود به توالت است را حل کند و خود را درگیر مسائل علمی پیش پا افتاده دنیا مانند هوا فضا و اقتصاد و ریشه‌کن کردن بیکاری و مسائل ورزشی و نانو و بیوتکنولوژی نکند تا بتواند مشکل اصلی بشریت را حل کند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید