معرفی فیلم Head-on محصول ترکیه

Head-on Movieدیشب یک فیلم خوب دیدم به نام Head on (به آلمانی Gegen die Wand) که به فارسی «شاخ به شاخ» ترجمه شده. محصول مشترک ترکیه و آلمان در سال ۲۰۰۴ به کارگردانی فاتح آکین.
داستان فیلم، زندگی مردی است به نام جاهیت (جاهد) تومرُک که در زندگی بی‌انگیزه‌ای که در آلمان دارد با دختری به نام سیبل آشنا می‌شود. دختری که در خانواده‌ای ترک زندگی می‌کند و تعصب خانوادگی‌اش باعث شده تا نتواند آن زندگی آزادی را که دوست دارد، برای خود فراهم کند. بنابراین به جاهیت پیشنهاد زندگی مشترک می‌دهد تا در سایه زندگی مشترک خود، آزادی نامحدود جنسی داشته باشد.
بهتره ادامه فیلم رو ننویسم، تا خودتون برید دنبالش و ببینیدش. این فیلم لحظاتی داره که غیرقابل پیش‌بینی هست. اتفاقاتی که ناگهان بر سرتون خراب می‌شه.
مدت‌ها بود که یک فیلم خوب ترکی ندیده بودم. آخرین فیلم خوب ترکی که دیدم، فیلم حرمسرا به کارگردانی فرزان اوزپتک بود.


در همین زمینه:
فیلم در ویکی‌پدیا
سایت رسمی فیلم
فیلم در IMDB

5 دیدگاه دربارهٔ «معرفی فیلم Head-on محصول ترکیه;

 1. نیما جان؛ چی به سر این چلچراغ اومده؟
  چرا یه روز در میون سردبیر عوض می‌کنید؟
  شما به عنوان معاون محترم سردبیر بهتر است به این سوالات جواب بدید. (هرچند که اینجا وبلاگ شماست و نه وب سایت چلچراغ)
  نیما: رضا جان من استعفا دادم. از اول مرداد چلچراغ نیستم عزیز.

  پاسخ
 2. سلام نیما جان
  اسم فیلم به ترکی Duvara karşı است که به فارسی می‌شه چیزی شبیه «در برابر دیوار». در هر صورت معرفی جالبی بود.
  مرسی.
  نیما: ممنون احمد جان از راهنماییت. «شاخ به شاخ» اسمیه که تو ایران معروف شده اما مسلماً اونی که تو می‌گی اسم اصلی فیلمه. سپاس.

  پاسخ
 3. هر جند از اینکه دیگه ابراهیم ر… :دی ببخشید علی میرمیرانی سردبیر نیستن یه جورایی ناراحتم، به عنوان کسی که هفت ساله بدون اغراق عاشقانه ۴۰جراغ می‌خونه، ولی امیدوارم ۴۰چراغ مث سال‌های اول بازم خوندنی بمونه و جناب دکتر صدری هم تو کارشون موفق باشند همینطور که بودن. نیمای عزیز امیدوارم که تو هم باشی تو ۴۰چراغ دوباره چون حتمن جات خیلی خالی می‌شه مث بزرگمهر، لیلی، نگار مفید، میم.نون و همه‌ی اونایی که دیگه تو ۴۰چراغ نیستن و جاشون خالیه خالیه!
  نیما: نازلی جان ممنون. ایشالله به موقعش توضیحاتی رو در یک پست منتشر می‌کنم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید