لوگوی کروم شبیه چیست؟

این روزها آن‌قدر درباره مرورگر گوگل، کروم، نوشته شده که آدم کهیر می‌زند! حالا وسط این اعتراض‌هایی که دارم، خودم هم می‌خواهم یک چیزکی درباره این مرورگر بنویسم. نگران نباشید اصلاً قرار نیست که کروم را از نظر سرعت و امکانات با سایر رقبایش مقایسه کنم. هدف بررسی لوگوی کروم است که یک جاهایی نشسته‌اند و دارند بررسی‌اش می‌کنند.
گشت‌وگذار اینترنتی و چرخش در سایت‌ها و وبلاگ‌های اجنبی نشان می‌دهد حتی لوگوی هر چیزی که به گوگل مربوط باشد، خبرساز می‌شود. حالا با هم این نظرات و گاهی توهمات را بررسی می‌کنیم.
سایت Technologizer گیر داده است که لوگوی کروم شباهت مبهمی به لوگوی ویستا دارد:

Chrome and Vista Logos


نویسنده این سایت عقیده دارد که این دو لوگو دوقلو نیستند اما هر دو مدور و درخشان هستند. ضمن این‌که از رنگ‌های مشابهی بهره برده‌اند. البته این نوشته در ادامه سعی دارد که شباهت‌های رنگ‌بندی کروم را با لوگوهای دیگه‌ای مقایسه کند.
اما یکی از اشکالی که شباهت بیشتری با کروم دارد و چند سایت وبلاگ به این شباهت پرداخته‌اند، شکل و فرم بازی الکترونیک سیمون است که در دهه ۷۰ طرفداران زیادی داشت:


Chrome Logo and Simon

این موضوعی است که سایت CNet هم به آن پرداخته است. دوقلو بودن این دو شکل نسبت به مورد قبلی بیشتر است. رنگ‌ها دقیقاً همان هستند فقط لوگوی کروم دایره را به سه بخش رنگی تقسیم کرده و رنگ آبی را هم به بخش مرکزی منتقل کرده است. سایت‌های دیگری که این شباهت را بررسی کرده‌اند Digital Daily و Zedomax هستند.
اما از همه جالب‌تر Russell Heimlich است که در وبلاگش به شباهت لوگوی کروم به هر چیزی که فکرش را بکنید، پرداخته است از جمله شباهتش با لوگوی ویندوز مدیا پلیر:

Chrome and Windows Media Player Logos

8 دیدگاه دربارهٔ «لوگوی کروم شبیه چیست؟;

  1. هر جایی هر شرکتی هر کسی می‌خواد کروم یا بهتر بگم گوگل رو مسخره کنه ولی این سیستم اونقدر بزرگ می‌شه که مایکروسافت و اپل توش گم می‌شن.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید