هفته‌نامه شهروند امروز آنلاین شد

Shahrvand Magazineهفته‌نامه شهروند امروز یکی از خواندنی‌ترین نشریه‌هایی است که در سال‌های اخیر دیده‌ام. محتوای خوب، نویسندگان برجسته تحریریه و میهمان باعث شده تا مجموعه‌ای از خواندنی‌ترین مطالب در این نشریه گرد هم آمده و هر هفته عرضه شود.
برای کسانی که به تحلیل‌های سیاسی و اجتماعی علاقمندند یا دوست دارند تا برگ‌هایی از تاریخ معاصر را ورق بزنند، این مجله ارزش بیشتری دارد. حاشیه قرمزرنگ شهروند امروز بیش از هر چیز دیگری ظاهر این هفته‌نامه از جلد تا صفحه‌آرایی را شبیه هفته‌نامه تایم کرده است. البته این روزها روی دکه‌ها مجلات مشابه دیگری چون بازتاب (با همان سبک و سیاق و حتی لوگوی سایت بازتاب) و میهن را می‌بینیم.
شهروند امروز تا امروز سال سوم و شماره ۵۹ را بر جلدش شماره‌گذاری کرده است اما تنها ضعفی که می‌توانستیم برایش در نظر بگیریم، آنلاین نبودن محتوایش بود. تنها بخشی از مقالات هر هفته در وبلاگی در بلاگفا روی اینترنت منتشر می‌شد.
اما امروز این هفته‌نامه یک سایت مستقل دارد و مطالب را با یک شماره تأخیر منتشر می‌کند.
این سایت بر خلاف وبلاگ قبلی، هنوز خبرمایه (Feed) ندارد. تنها خوراکی که روی سایت جدید مشاهده می‌شود، مربوط به یک سایت خبری به نام تلنا است که محتوایش هیچ ربطی به محتوای شهروند امروز ندارد و توسط شرکت پویاسافت طراحی شده است (قابل توجه عطا خلیقی).
به هر حال خبری از خبرمایه شهروند امروز در این سایت نیست و این موضوع به همراه در دسترس نبودن بایگانی این هفته‌نامه و بخش‌هایی مثل جست‌وجو از ضعف‌هایی است که امیدوارم به زودی رفع شود. شهروند امروز اگر می‌خواهد در حد مجله تایم یک نشریه حرفه‌ای باشد، بهتر است سایت نشریه تایم را هم برای سایت خود الگو قرار دهد.

9 دیدگاه دربارهٔ «هفته‌نامه شهروند امروز آنلاین شد;

 1. نیست که سایت مجله‌ی خودتان، چلچراغ، خیلی خوبه؟ هر هفت سال یه بار آپدیت می‌شه که هیچ. دیزاینش برای تبلیغ یک کفش فشن خوبه نه یک مجله!
  نیما: از نوابغ عزیز خواهشمندم توجه فرمایند که من دیگه توی چلچراغ کار نمی کنم.

  پاسخ
 2. نیمای عزیز، به خاطر بررسی که روی این سایت انجام دادی خیلی ممنونم. همانطور که خودت هم متوجه شدی این سایت فعلاً در وضعیت آزمایشی است و دوستان یکم زود معرفیش کردن. حتماً سعی می‌کنیم که اشتباهات را تصحیح و ضعف‌ها را برطرف کنیم.

  پاسخ
 3. یه چیزی یادم رفت. شاید یه سری ابزار و قابلیت‌ها جزء استاندارهای وب امروز باشد، ولی باید توجه داشت که شرکت‌ها با توجه به اعلام نیاز کارفرما و اجازه آنها می‌توانند آنها را اجرا نمایند. بنابراین عدم وجود آنها نشان‌دهنده عدم اطلاع کارفرما و مجری نیست و بر میگرده به برخی سیاست‌ها. شاد باشی
  نیماک کاملاً باهات موافقم. اما فکر می‌کنم بعضی چیزها رو پیمان‌کارها می‌تونن برای کارفرماه توجیه کنن و ضرورتش رو اعلام کنن. چیزی مثل همین خبرمایه.

  پاسخ
 4. راستی نیما ما همچنان منتظر اون پستت در رابطه با چلچراغ و …هستیم‌ها :دی البته فکر نکنی؛ ما خاله‌زنک می‌باشیم‌ها. شماره سی رو دوباره خوندم، کلی دلمان تنگید واسه اون موقع‌ها! حمید خان عموزاده خلیلی هم ای کاش یه ذره بیشتر وقت می‌ذاشت رو سایت چلچراغ. و اینکه خوندن چلچراغ هم الان شده فقط یه عادت همین. راستی این ام‌بی‌سی پرشیام خیلی عالی می‌گیره تو ولایت ما، هی هم داره فیلمای خوشگل پخش می‌کنه و هی دل ما رو می‌سوزونه واسه نداشتنش. آخه ما داستان یک قاتل و اینا رو خیلی دوس می‌داریم. اصن راستی یه چیزی تو خدائیش دلت واسه چلچراغ نمی‌تنگه؟! نظرم در مورد همه چی بود جز این پستت :دی
  نیما: اون پست هم نوشته خواهد شد. فقط چند هفته دیگه. الان هنوط هم زوده. منم گاهی دلم براش تنگ می‌شه.

  پاسخ
 5. آقای اکبرپور آیا دلیل ترک چلچراغ همون دلیلیه که بزرگمهر دیگه نیست. یعنی شما هم قراره تشریف ببرید یو کی. (من از یکی از دوستانم شنیدم) البته هر جا که هستید موفق باشید.

  پاسخ
 6. آقای اکبرپور ؛ چندان خوش‌بین نباشید!
  همه که پارتی کلفتی مثل همشهری جوان ندارند «سه سوت» از توقیف درآیند! از همین الآن شنبه‌ای را می‌بینم که دکه‌دار محترم می‌گوید «توقیف شد؛ نداریم!»
  احتمالاً به زودی همین اتفاق برای نسیم هراز هم خواهد افتاد.

  پاسخ
 7. خیلی برای دستگاه قضایی و وزارت ارشاد و کل مجموعه نظام متاسفم. شهروند امروز تنها نشریه‌ای بود که مطالبی برای خواندن داشت. تعطیلی شهروند امروز داغ ننگی است بر نظام اسلامی. به امید چاپ مجدد این نشریه و تمام نشریات توقیف شده.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید