ثبت‌نام در دوره‌های آنلاین روزنامه‌نگاری بی‌بی‌سی

Zigzag Online Media Coursesشاید خیلی‌هاتون بدونین که زیگزاگ چند سالیه که دوره روزنامه‌نگاری به صورت آنلاین برگزار می‌کنه. من سه سال پیش این دوره‌ها رو گذروندم و به نظرم بسیار مفید بودند. در کل دید من رو نسبت به روزنامه‌نگاری عوض کرد.
حالا دوره جدید این دوره‌های آنلاین شروع شده و به نظرم بد نیست که توش شرکت کنین. وقت زیادی ازتون نمی‌گیره اما خیلی چیزها توش یاد می‌گیرین. به خصوص اگه بلاگر یا روزنامه‌نگار هستین، این دوره‌ها چیزهای به‌درد بخوری هستن که اگه از دستش بدین، فکر نکنم حالا حالاها چنین پایی بهتون بده. به هر حال فرصت مناسبیه. از من گفتن بود. تا جایی که من می‌دونم محدودیت‌های سنی هم که برای پذیرش کارآموز گذاشته شده، در مواردی قابل چشم‌پوشی هست.
این هم توضیحات مربوط به این دوره:


دوره آموزش از راه دور روزنامه‌نگاری زیگ‌زاگ
مجله کارگاهی زیگ‌زاگ به زودی دوره جدید آموزش از راه دور خود را برای علاقه‌مندان به روزنامه‌نگاری، برگزار می‌کند.
روزنامه‌نگاران فعال در رسانه‌ها و همچنین جوانان فارسی‌زبان در کشورهای ایران، افغانستان و تاجیکستان علاقه‌مند به روزنامه‌نگاری که کمتر از ۲۵ سال سن داشته باشند، می‌توانند تا تاریخ سی و یکم اکتبر ۲۰۰۸ برای شرکت در این دوره ثبت نام کنند.
شرکت در این دوره که به زبان فارسی و فقط برای فارسی‌زبانان ساکن کشورهای ایران، افغانستان و تاجیکستان ارائه می شود، رایگان است.
مجله زیگ‌زاگ را بنیاد بخش جهانی بی‌بی‌سی که نهادی خیریه آموزشی است، منتشر می‌کند. بنیاد آموزشی بخش جهانی بی‌بی‌سی، نهادی غیرانتفاعی و مستقل است که می‌کوشد با نوآوری در عرصه رسانه‌ها به توسعه و بهبود زندگی انسان‌ها در سراسر جهان کمک کند.
این بنیاد، دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های رسانه‌ای را در بیش از چهل کشور در خاورمیانه، آفریقا، اروپا و آسیای میانه بر پا کرده و طرح‌هایی را در زمینه ترویج بهداشت، مبارزه با ایدز، آموزش همگانی و ارتقای فرهنگ عمومی از طریق رسانه‌ها به اجرا در آورده است.
بنیاد آموزشی بخش جهانی بی‌بی‌سی از پشتیبانی سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای خیریه جهانی برخوردار است.
دوره‌های آموزش از راه دور
این دوره‌ها شامل نحوه تهیه و تنظیم خبر، گزارش و مصاحبه بر اساس اصول اخلاقی و معیارهای شناخته شده بین‌المللی است.
این دوره‌های آموزش از راه دور به شیوه‌ای قابل انعطاف طراحی شده است تا داوطلبان بتوانند آن را در ساعات دلخواه خود و هماهنگ با برنامه‌های درسی و کاری‌شان دنبال کنند.
شرکت‌کنندگان در صورت موفقیت، در پایان دوره گواهینامه آموزشی بنیاد بخش جهانی بی‌بی‌سی را دریافت می‌کنند.
همچنین بخشی از این آموزش به صورت کار عملی در مجله کارگاهی زیگ‌زاگ انجام می‌گیرد. مجله زیگ‌زاگ به عنوان کارگاهی اینترنتی به کارآموزان امکان می‌دهد تا با آزمون و خطا، تجربه‌های خود را در روزنامه‌نگاری آنلاین به معرض نقد و نظر بازدیدکنندگان بگذارند.
برای ثبت نام، این فرم را به طور کامل به خط و زبان فارسی تکمیل کنید. پاسخگویی به تمامی پرسش‌های آن الزامی است. در صورت رعایت نکردن این موارد فرم شما ناقص محسوب شده و در نظر گرفته نخواهد شد.

7 دیدگاه دربارهٔ «ثبت‌نام در دوره‌های آنلاین روزنامه‌نگاری بی‌بی‌سی;

 1. گویا خارج از ایران نمی‌شه ثبت نام کرد. آیا مشابه این دوره به انگلیسی هم وجود داره؟ آیا اگر در فرم خالی ببندیم که از داخل ایرانیم می‌فهمند!؟ آی پی‌ها رو چک می‌کنند؟ و اگر می‌فهمند آیا از ثبت نام جلوگیری می‌کنند!؟
  نیما: این دوره فقط برای داوطلبان ساکن ابن سه کشوره. به هر حال اصل بر راستگویی هست. اگر متوجه بشن، جلوی کار رو می‌گیرن.

  پاسخ
 2. به نظرت من چه کار می‌تونم کنم؟ یعنی چه جوری می‌تونم چنین دوره‌هایی رو برای خودم پیدا کنم؟
  نیما: برای سوئد هم فکر کنم بگردی هست از این دوره‌ها.

  پاسخ
 3. منم خواستم برم ثبت نام کنم!
  نفهمیدم همونیه که ما گذروندیم یا فرق داره؟ که فک می‌کنم همونه.
  جا افتادی دیگه حسابی اونجا؟ کی راه می‌افته این تی وی فارسی؟
  نیما: همونیه که گذروندی. تی وی هم فکر کنم به زودی راه بیفته.

  پاسخ
 4. با سلام من خیلی علاقه‌مند به شرکت در این دوره‌ها هستم. لطفا منو بیشتر راهنمایی کنید چون سه دوره ثبت نام کرده‌ام اما پذیرفته نشده‌ام

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید