ماما میا، یک فیلم موزیکال پرفروش

The Mamma Mia Movieیک فیلم دیگر هم چند وقت پیش دیده بودم که یادم رفت اینجا درباره‌اش بنویسم. فیلم ماما میا که فیلمی موزیکال شمرده می‌شه. قبل از هر چیزی بگم که علت انتخاب این فیلم برای دیدن این بود که پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای بریتانیاست. همین یک مورد می‌تونه هر کسی رو وسوسه کنه برای دیدن این فیلم. البته خوشبختانه من تونستم یه بلیت ارزون هم گیر بیارم. وقتی می‌گم ارزون یعنی ۴٫۵ پوند. فیلم کوری رو که دیدم بلیتش نزدیک به ۱۰ پوند بود. یعنی چیزی دو برابر این یکی. خودتون ضرب و تقسیم کنین و ببینین که صنعت سینما و این چیزها، اینجا واسه چی رونق می‌گیره. تأثیر جدی گرفتن قانون کپی‌رایت رو هم فراموش نکنین که مهم‌ترین عامل حمایت از هنرمندانه.
بریم سراغ فیلم. داستان فیلم، جریان یه دختر یونانی هست توی یه جزیره خوش آب و هوا (و بلکه هم خوش آب و حوّا) که تصمیم گرفته قبل از ازدواجش بفهمه پدرش کیه. این که نمی‌دونه پدرش کیه به خاطر اینه که مامانش در دوران جوانی کلاً تو کار چند تا پسر به صورت همزمان بوده و خب طبیعیه که ندونه الان بابای این بچه کیه. خلاصه دختره، با سه تا از این پسرها که حالا برای خودشون مردی هستن، تماس می‌گیره و می‌خواد که بیان جزیره. اتفاقات هم تازه از اینجا شروع می‌شه. آهنگ‌های فیلم بر اساس آهنگ‌های گروه آبا ABBA ساخته شدن و دقیقاً به همین علت هم برای خیلی‌ها نوستالژیکن.
من کلاً با فیلم‌های موزیکال نمی‌تونم چندان ارتباطی برقرار کنم اما خب از این یکی خوشم اومد. مخصوصاً شات‌های زیبا و بازیگران زیباترش. توصیه می‌شود عمیقاً ببینید!

1 دیدگاه دربارهٔ «ماما میا، یک فیلم موزیکال پرفروش;

دیدگاهتان را بنویسید