آگهی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی (شماره دو)

همون‌طوری که خیلی از شما متوجه شدین، سایت بی‌بی‌سی فارسی یه نغییرات کوچیکی کرده و در حال حاضر شما در بالای سایت دکمه پخش زنده تلویزیون رو می‌بینین. در عین حال جدول پخش برنامه‌ها هم اینجاست که تقریباً همه اطلاعات توش هست. با کلیک روی بعضی از برنامه‌ها می‌تونین یک ویدئو هم ببینین. برای مثال ویدئوی مربوط به معرفی برنامه کلیک از اینجا قابل دیدنه. حالا هم آگهی تبلیغاتی جدید تلویزیون رو همین‌جا ببینین. این هم دو تا پوستر از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی: شماره ۱ و شماره ۲. و در آخر این هم صفحه اینترنتی تلویزیون.


22 دیدگاه دربارهٔ «آگهی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی (شماره دو);

 1. چند تا اشکال تو پوستر
  اول اینکه این زن سیاه پوسته پایین سمت چپ تو روسیه هست چرا؟
  دوم این زنه که مثلا تو ایرانه اصلا ایرانی نیست بلکه عربه!! به طرز روسری بستنش دقت کنید. هیچ زن ایرانی اینجوری روسری نمی‌بنده این شیوه مال زنان عرب هست.
  بعد این تصویرگر پیوندها یعنی چی؟ ترجمه لفظ به لفظ از انگلیسی کردید؟
  فونت هم که قربونش برم خط میخی خودمونون ازش ظریف‌تر و زیباتر هست یعنی فونت‌های موجود ایرانی سرشون به این فونته می‌ارزه که بازم بسیار شبیه خط عربی هست.
  نیما: بسیار عالی. به نظرم بهترین راه اینه که نظرت رو بفرستی به آدرس ایمیل زیر:
  [email protected]

  پاسخ
 2. سلام.
  ما رو بگو که در اینترنت به دنبالت می‌گشتیم و در تلویزیون بی بی سی فارسی یافتیمت که داشتی می‌گفتی «می‌خواین بدونین تو دنیای تکنولوژی چی می‌گذره؟…» یعنی وقتی دیدمت با این که کسی تو خونه نبود انقدر غافلزده (!) شدم که در تنهایی داد زدم “اِ…!!! نیما اکبرپور!!!”
  یادمه وقتی از چلچراغ رفتی تو یادداشتی که درباره‌ات نوشته بودن از این نوشته بودن که موقع رفتن گفتی آدم برای پیشرفت مجبوره از روی پله‌ها رد بشه و تو هم برای پیشرفت باید چلچراغ رو ترک کنی. فکر می‌کردم اینها بهونه‌هایی برای پیچاندن است. اما راست می‌گفتی… پیشرفتت دیده شد!

  پاسخ
 3. راستی، درباره فیلم “yes man” و قضیه اون زن ایرانی گفته بودی، من هم زمان رو مناسب می‌بینم که به نکته دیگری اشاره کنم. من به تازگی پی بردم که نمی‌دونم چرا هالیوود کلاً به ایران و ایرانی علاقه‌مند شده! فیلم “wrestler” یا تیزرش رو دیدی؟ در یک صحنه این فیلم که داستان زندگی یک کشتی کچ گیره، حریف این شخصیت اصلی، مردیه که لباسش پرچم گنده ایرانه! آن هم با علامت گنده جمهوری اسلامی ایران روی شکم برجسته‌ی آقای حریف! و جالب‌تر از اینها نام اون شخصیته: «آیت الله»!!! نکته وقتی جالب‌تر شد که علیرضا امیرقاسمی در گزارش خودش از گلدن گلوب از کارگردان پرسید که دلیل این پرچم و این نامگذاری چیه؟ کارگردان هم گفت «هیچ دلیل خاصی نداره! این پرچم رو قبلا تن یه نفر دیده بودم، این اسم رو هم از ذهن خودم گذاشتم»! حالا دیگه قضاوت با خودت.
  یک نکته جالب دیگه اینه که همه اینطور فیلم‌ها که یک شخصیت ایرانی در حاشیه دارند حتما صحنه‌ای با حضور آن شخصیت رو در تیزر خودشان می‌گنجانند. من که فکر نمی‌کنم اینها اتفاقی باشه. نظر تو چیه؟

  پاسخ
 4. نیما جان بچه‌ها گفتن از وقتی رفتی انگلیس علاوه بر اینکه طرفدار منچستر شدی به پرسپولیس گرویدی :))) و نظریه پرسپولیس سروره استقلاله رو قبول کردی و قرار شده تو اولین برنامه کلیک هم اینو اعلام کنی، آیا این راسته؟ :)) اسمایلی مجله‌های زرد :))

  پاسخ
 5. ای کاش من هم بی بی سی بودم!
  این را از زبان مادر مهربان نقل می‌کنم چون جناب پدر ظهرها به منزل نمی‌آمدند و امروز محض روی گل بی بی سی ما ظهر یک فروند پدر فرد اعلا سر میز ناهار داشتیم!
  ولی الهی که…. ساعت کار من از ۴٫۳۰ تا ۹٫۳۰ :((
  در ضمن مرسی که لینکا رو دادی با نمایش این تصاویر به پدر گرامی، کلی بر میزان محبوبیت این جانب افزوده شد:)

  پاسخ
 6. آره راسته میلاد جان… تازشم نیما جووووون از اول هم پرسپولیسی بود و طرفدار من یونایتد …
  و نظریه‌ی استقلال سوراخه رو هم بسیار قبول دارن…
  :دی بعدم ها ها ها

  پاسخ
 7. آقا واقعن راسته می‌گن هر کی می‌ره اونوره آب خوشتیپ‌تر می‌شه، ما که خیلی حال کردیم استاد، باعث افتخار جان برار
  نیما: ارادتمندیم علا جان. پاره پوره کردی ما رو با تعریفات.

  پاسخ
 8. ۱٫ خوش‌تیپی رو راست می‌گن به خدا! لنز گذاشتی یا عمل کردی که دیگه عینک نمی‌زنی؟ (چشمک)
  ۲٫ راجع به فونت هم همه راست می‌گن. ما که صدامون به جایی نمی‌رسه، لا اقل تو بهشون بگو.

  پاسخ
 9. فونت بسیار نامناسبی دارید 😐
  Nazanin, Traffic, Yekan این همه فونت قشنگ و روان، چرا سانز؟
  نیما: اگه منظورتون فونت بی‌بی‌سی هست، این فونت رو اختصاصاً برای بی‌بی‌سی طراحی کردن.

  پاسخ
 10. نمی‌شه ویدئوی خودتون رو بذارین توی سایت برای اونهایی که ماهواره ندارن؟
  نیما: داریم مذاکره می‌کنیم که امکانش رو توی سایت بی‌بی‌سی فراهم کنیم.

  پاسخ
 11. نیمااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا!
  من الان از فرط ماهواره نداشته بوده‌گی دارم می‌ترکم یعنی منفجر شدم اساسی ی ی …
  آخه چرا چراااااااااااااااااا؟ ما باید تو این شرایط ماهواره نداشته باشیم به خواهرم گفتم بمیره اگه لحظه به لحظه شو واسم نظبته… بعدم هیچی – اسمایلی اون موجود کوچولوهای موجود در جزیره ناشناخته (سرندی پیتی) بودن آره اونا[crying ]aaaaaaaa

  پاسخ
 12. لیدیز اند جنتلمن؛ عشق چلی‌های سابق :دی
  مجله «مردم و جامعه»: شورای سردبیری: “دکتر صدری، آرش خوشخو، علی میرمیرانی – ابراهیییم رهااااا- :دی ؛)
  پنج‌شنبه‌ها … شنبه‌هام واسه ما :دیییییی

  پاسخ
 13. بی بی سی فارسی شروع قوی و عالی داشت. کلا با سیستم تلویزیون‌هایی که ۶ ماه با آرم پخش آزمایشی مزخرفات پخش می‌کنند حال نمی‌کنم ، کیفیت تصویر هم عالی بود.

  پاسخ
 14. از آنجا که این آغاز مبارک با فرجه امتحانات پایان ترم مصادف گشته، فعلاً نتونستم ببینم این شبکه بی بی سی فارسی که می‌گن یعنی چه؟! اما به شدت هیجان دارم واسه دیدنش. آخه ما چلچراغیا اصولاً یه حس دیگه نسبت به این شبکه تازه داریم!:)

  پاسخ
 15. لطفا به همکارانت بگو کیفیت پخش اینترنتی رو بیارن پایین‌تر که ما با اینترنت درپیت این مملکت بتونیم از روی اینترنت هم ببینم. الان با اینترنت ۵۱۲ کیلوبیت هم نمی‌شه دید. هی سکته می‌کنه.

  پاسخ
 16. اولین پخش بی بی سی رو تماشا کردم نیما
  راستش مجری‌ها یک کمی هیجان‌زده بودند که خب برای روز اول طبیعیه
  در ضمن به نظرم تکیه بر اخبار بسیار بیشتره و خسته کننده می‌شه، آن هم پخش گزارش‌هایی مثل زندگی معلولان در تهران که در یک زمان ۸ ساعته، ۴-۵ بار تکرار می‌شه و برای کسی که یک بار دیده، خسته‌کننده می‌شه.
  زمان برنامه‌های تولیدی نسبت به اخبار خیلی کمتره و بیننده از تعدد برنامه‌ها کمی گیج می‌شه.
  اما افتتاح بی بی سی فارسی یعنی دمیدن یک خون تازه، به‌خصوص که نیروهای جوان و انرژتیکی داره و به نظرم مهم‌ترین مزیت بی بی سی هم همینه: گزارشگران و خبرنگارانی که در متن اجتماع بوده‌اند و انسان‌های اجتماعی‌ای بوده‌اند. اما باز هم شاید یک تغییراتی باید در چینش برنامه‌ها مد نظر قرار بگیره.

  پاسخ
 17. سلام خوبی نیما جون؟
  یه سایت برام معرفی کن واسه دانلود نرم‌افزار
  مر۳۰
  متأسفانه سایت پی۳۰ دانلود اصلاً نرم‌افزاراش دانلود نمی‌شه. نمی‌دونم چیکار کنم؟
  منو راهنمایی کنید. از همکاریتون ممنونم.
  مریم از خوزستان
  نیما: مریم جان. شما دنبل چه جور نرم‌افزارهایی هستی؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید