جعبه ابزار، گواهینامه تلویزیون و اینترنت ده مگابیتی

Tools Boxخیالم راحت شد. دیروز رفتم یه جعبه‌ابزار خریدم که از اره و رنده و دریل توش هست تا آچار و پیچ‌گوشتی. بیشتر چیزهایی که برای خونه می‌خریدم مثل میز کامپیوتر و کمد، از اینهایی بودند که باید روی هم سوار می‌شدن. از ایران با خودم دو تا از این آچارهای چندکاره آورده بودم که یه طرف پیچ‌گوشتیه و یه طرفش مثلاً انبردست و خرت و پرت‌های دیگه اما کفاف کار سنگین رو نمی‌دادن. سری قبل برای سوار کردن میزم اون‌قدر از پیچ‌گوشتی ریزش استفاده کردم که کف دستم تاول زد و هنوزم پوسته‌پوسته هست.
یکی از مشکلات اینجا اینه که من تا حالا یه پیچ پدر و مادردار ندیدم. پیچ‌هاشون به سرعت خوردگی پیدا می‌کنن و شکاف‌هاش وا می‌رن. اما حالا دیگه یه جعبه ابزار دارم که می‌تونم باهاش یه خونه پیش‌ساخته رو هم به هم بببندم. نکته جالبش اینه که فروش این طور چیزها محدودیت سنی داره. طرف باید مطمئن بشه که تو سنّت به اندازه‌ای هست که بتونی یه اره بخری و عقلت این‌قدری می‌رسه که ازش استفاده ناجور نکنی. همین مسأله برای لوازم آشپزخونه‌ای مثل چاقو و کارد هم صدق می‌کنه.
این خونه چند تا چیز دیگه هم لازم داره تا بشه خونه. اولیش یه تلویزیونه. برای خرید یه دستگاه تلویزیون هم باید مجوز گرفت! حالا نمی‌دونم این رو باید به حساب پیشرفت گذاشت یا عقب‌موندگی اینجا. هر چی که هست وقتی تلویزیون می‌خری به چند تا کانال رایگان بیشتر دسترسی نداری. اگه کانال بیشتری بخوای باید سر کیسه رو شل کنی. از طرفی باید هر ماه ۱۱ پوند هم به عنوان تی‌وی لایسنس بدی تا حق استفاده از تلویزیون داشته باشی.
معمولاً هم به صرفه‌ست که تلویزیون و تلفن و اینترنتت رو از یه شرکت بگیری تا ارزون‌تر برات در بیاد. مثلاً شرکت ویرجین این روزها یه بسته خدماتی خوب ارائه می‌ده. اینترنت پهن‌باند کابلی ۱۰ مگابیتی، ۱۵۰ کانال تلویزیونی و خط تلفن، ماهی ۴۴ پوند که دو ماه اول ۱۱ پوند فقط می‌گیرن برای خط تلفن و تلویزیون و اینترنت مجانیه. احتمالاً بریم سراغش.
اما باید سراغ یه چیز دیگه هم رفت. باید بگیم بیان برامون آنتن ماهواره نصب کنن تا بشه کانال‌های ایرانی رو هم دید. این موضوع به ویژه وقتی می‌خوای لیگ فوتبال داخلی رو دنبال کنی، حیاتی به نظر می‌رسه.

8 دیدگاه دربارهٔ «جعبه ابزار، گواهینامه تلویزیون و اینترنت ده مگابیتی;

 1. مبارک باشه!
  زیاد زحمت نکش چون لیگ ایران تغییر که نکرده، بدتر هم داره می‌شه به خصوص که آقای فردوسی‌پور با لیگ دارن حسابی می‌زنن به هم!
  لیگ هم فعلا دست دایی و زن‌داییه! هر وقت بخوان برن مهمونی لیگ تعطیل می‌شه و موقع برگشت هم اگه بتونن به پرواز برسن (نمونه‌ش که توی بارسلون جا موندن) شاید فرجی بشه و دوباره بازی دوتا از اون تیم‌های عن‌قریب به گل نشسته رو دید.
  موفق باشی

  پاسخ
 2. خوب می‌نویسی پسر از لایه‌های پنهان انگلیس و اطلاعاتی می‌دی که هیج جا گفته نمی‌شه راستی امسال میای ایران زمان جشنواره فیلم فجر تهران مثل پارسال خوش بگذرونیم.
  نیما: علی جان مرسی. بعید می‌دونم بیام با این کارهایی که دارم امسال. خوش بگذره و جای من رو هم خالی کنین با بچه‌ها.

  پاسخ
 3. جالب بود نیما جان! کلا با نوشته‌هات حال می‌کنم. فقط نمی‌دونم چرا جدیدن توی فیدت هر یه دونه پست که می‌زنی دو تا پست اضافه می‌شه و یکیشو زمان اضافه شدنشو زده مثلا چهل سال پیش (من از سایت کلوپ استفاده می‌کنم)، بعد پست بعدیو که می‌زنی یکی از اون قبلیا که زیادی بود پاک می‌شه!!!
  نیما: من فکر می‌کنم مشکل از سایت کلوبه. از گوگل‌ریدر استفاده کن سروش جان.

  پاسخ
 4. یعنی چی؟
  یعنی وقتی می‌ری توی فروشگاه که تلویزیون بخری ازت سند و مدرک می‌خوان؟!؟!؟!
  مثل رضایت‌نامه والدین :)))
  یعنی مثلاً باید بری شهربانی بگی من می‌خوام تلویزیون بخرم؟! :))))
  (بابابزرگم اون قدیما که رفت رادیو خرید، قبلش از شهربانی اجازه نامه گرفت!!)
  نیما: نه توی همون فروشگاه فرم باید پر کنی. همه‌ش هم به خاطر گرفتن اون پول ماهانه هست.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید