برای بالاترین هک‌شده چه می‌توانیم بکنیم؟

Balatarinبالاترین هک شد. این شاید یکی از مهم‌ترین اخبار آی‌تی و رسانه‌ای در فضای مجازی امروز باشد. در این شکی نست که بالاترین با تمام کمی‌ها و کاستی‌هایش یکی از تأثیرگذارترین وب‌سایت‌های فارسی‌زبان است. اما در این چند ساعت که مدیران بالاترین خبر از حمله از پیش برنامه‌ریزی شده به این سایت می‌دهند، تحلیل‌هایی هم در وبلاگ‌های مختلف نوشته شده. اشتراک بیشتر این نوشته‌ها در واقع فراخوانی است از حمایت همه‌جانبه از بالاترین. در این موضوع شکی نیست که بسیاری از بلاگرها می‌خواهند به نوعی جبران خدماتی را کنند که بالاترین به آنها کرده. برایشان بازدیدکننده‌های زیادی را در طول سال‌های فعالیتش فراهم و از طرفی لینک‌های خوبی را به وبگردان همیشه تشنه معرفی کرده است. بچه‌ها می‌خواهند هر طور شده از خجالت بالاترین در بیایند. اما واقعاً در این وضعیت چه می‌شود کرد؟ بالاترین سایتی است که موضوعات داغش مرجع خبرنگاران بسیاری بوده و امیدوارم که در آینده هم باشد. اما راه واقعی حمایت چیست؟
بگذارید داستان را طور دیگری شرح دهم. وقتی من چیزی را در وبلاگم می‌نویسم، آن را در بالاترین به اشتراک می‌گذارم تا مراجعه‌کنندگان به این سایت را به وبلاگم هدایت کنم. حالا اگر من چیزی درباره این سایت می‌نوشتم، به احتمال زیاد در بالاترین امتیاز زیادی کسب می‌کرد و بیش از پیش بازدیدکنندگان را به وبلاگم هدایت می‌کرد. حالا که بالاترینی وجود ندارد، اگر درباره این اتفاق چیزی در وبلاگم بنویسم، تنها خوانندگان ثابت وبلاگم آن را می‌خوانند. که بسیاری از آنها خود اهل بالاترین و اهل گشت‌وگذارند. در واقع سؤال اصلی من است است که نوشتن درباره هک شدن بالاترین، چه کمکی به آن می‌تواند بکند؟ مگر غیر از این است که ما یک عده هستیم که داریم برای خودمان سخنرانی می‌کنیم؟ دقیقاً به همین علت است که گیج شده‌ام. لعن و نفرین و تهدید هکرها دردی را دوا نمی‌کند. پس به نظر شما بهترین کمک به سایت بالاترین برای رهایی از مشکلی که برایش پیش آمده چیست؟
پ.ن: از قرار معلوم سرور بالاترین هک نشده. اتفاقی که افتاده اینه که با داشتن آدرس و ایمیل یکی از مدیران به اکانت گودَدی بالاترین (که دومین بالاترین توش ثبت شده) دسترسی پیدا کردن. بعدش هم دی‌اِن‌اِس رو عوض کردن و هدایتش کردن به جای دیگه. این طور که به نظر میاد، نباید کار هکر باشه. هر کی هست آشناست چون گذشتن از این مراحل گوددی آسون نیست مگر این‌که به یک سری اطلاعات دسترسی داشته باشی.

10 دیدگاه دربارهٔ «برای بالاترین هک‌شده چه می‌توانیم بکنیم؟;

 1. اولا که مدیران بالاترین درخواست کمکی نکردن – از نظر مالی یا فنی. به نظر من این که همه ما اسم وبلاگ‌هامون رو به بالاترین تغییر بدیم و از لوگوی بالاترین استفاده کنیم ایده بسیار خوبیه. اینطوری توجه خیلی‌ها رو جلب می‌کنیم.

  پاسخ
 2. سلام. حالت خوبه؟ من عباسم. تو استانبول با هم بودیم. می‌خواستم یه لطفی کنی. منو به بالاترین دعوت کنی. در ضمن از برنامه‌ت کلیک، توی بی‌بی‌سی پرژن تی‌وی بسیار لذت می‌برم.
  قربانت
  عباس
  نیما: عباس عزیز. بالاترین در حال حاضر درگیر هک شدنه. ممنونم از لطفت به برنامه کلیک.

  پاسخ
 3. امام هکرها و سانسورچیان، امام یاغیان و مزدوران، امام بی‌ترمزان و بی‌مغزان آمد
  امام مسدودگران و فیلترینگ، امام دشمن قلم و آگاهی، امام با طناب دار آمد
  امام دشمن وبلاگ و بالاترین، امام دشمنان سایت‌های اینترنتی، امام با هکرهای مزدور آمد
  به دلیل فیلتر و هک بالاترین توسط عوامل مزدور جمهوری اسلامی، ۳ بیت دیگر به شعر (امام آمد ، امام با طناب دار آمد) اضافه کردم

  پاسخ
 4. درود،
  راه حل این است که مدیران بالاترین عده‌ای از وبلاگ‌نویسان را در کارها شریک کنند (البته بعد از بازگشت سایت) و کاربران هم از نظر مالی آنها را حمایت کنند. من فکر می‌کنم که مدیران بالاترین باید کمی کارها را تقسیم کنند و این بهترین راه حمایت از بالاترین است که کاربران به صورت داوطلبانه در این کار با مدیران بالاترین همکاری کنند.

  پاسخ
 5. نیما جان نه تنها نوشتن برای بالاترین بلکه نوشتن برای هر آنچه هست و نیست امروز آیا بیش از یک سخنرانی ساده برای خودمان نیست؟ ما همه گیج شده‌ایم…

  پاسخ
 6. با تشکر از مطلبی که درباره هک بالاترین نوشتی از شما دعوت می‌کنم یکی از این بنرها را در محکومیت هک بالاترین در وبلاگ خود قرار داده و به بالاترین لینک دهید.

  پاسخ
 7. نیما جان نمی‌شه یه کاری کنی که بشه برنامه‌های کلیکو اینجا بذاری؟
  نیما: آنیتا جان فعلاً امکانش نیست. اما در آینده امکان داره امکان دانلود اضافه بشه.

  پاسخ
 8. من به قضایای پشت پرده بالاترین مشکوکم! همیشه این قانون نانوشته بوده که نمی‌گذارند کسی یا چیزی بیش از حد گنده بشه!
  اما امیدوارم بالاترین زودتر به روزهای خوبش برگرده!

  پاسخ
 9. آقای اکبرپور
  شما پرسیدید نوشتن در مورد بالاترین چه کمکی می‌کند؟ به نظر شما نوشتن در مورد جنگ در خبرگزاری‌ها دردی از مردم جنگ‌زده و یا کشته شده دوا می‌کند؟
  این به گونه‌ای خبررسانی هستش! وقتی اتفاقی از نظر مردم سرزمین دیجیتال مهم هستش و خبرگزاری‌های رسمی در نشر اخبارش سانسور دارند به نظر شما وظیفه چه کسی هستی که در مورد این اتفاق بنویسد؟ کسی به غیر از اعضاء این شهر دیجیتال؟ و آیا این وبلاگ‌نویسان به نظر شما کسانی به غیر از اعضاء این شهر هستند؟
  در ضمن فکر می‌کنم با توجه به اینکه بالاترین رسما هک شدنش را اعلام کرده رسانه‌ی که شما هم با آن همکاری می‌کنید بد نیست که این خبر را منتشر کند! فکر می‌کنم خبرگزاری مرتبط شما هم به اندازه کافی از حضور بالاترین و البته کابرانش بهره برده باشد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید