موبایل جدید باراک اوباما را ببینیم

Sectéra® Edge™موبایل بلک‌بری آقای باراک اوباما بارها خبرساز شده. در واقع اعتیاد به موبایل یکی از گرفتاری‌هایی هست که این روزها نصیب هر کدوممون ممکنه بشه. اما بر اساس قانون ایالات متحده، ایمیل‌های رئیس‌جمهوری چیز خصوصی‌ای محسوب نمی‌شه و در عین حال این موضوع که آقای اوباما می‌خواد از روی موبایلش، مرتباً ایمیل‌هاش رو چک کنه، می‌تونه اون رو در معرض هک قرار بده و به هر حال ایمیل‌های رئیس‌جمهوری آمریکا ممکنه باعث سوءاستفاده خیلی‌ها بشه. و به همین خاطر چندی پیش اعلام شده بود که آقای اوباما حق نداره از گوشی موبایلش به همین خاطر استفاده کنه.
خبری خوندم توی فاکس‌نیوز که ترجمه‌ش رو می‌تونین اینجا ببینید. این خبر می‌گه که کوین میتنیک مشهورترین هکر جهان اعلام کرده که رخنه به گوشی بلک‌بری باراک اوباما امری دشوار و در عین حال شدنیه!
اما شاید بد نباشه بدونین که یه گوشی جدید به باراک اوباما پیشنهاد شده که می‌گن خیلی از نظر امنیتی سطح بالایی داره. این گوشی چیه؟
The Sectéra Edge اسم این گوشیه که محصول شرکت جنرال داینامیکس هست و یه جور گوشی نظامی محسوب می‌شه و از نظر ظاهری هم بسیار شبیه به بلک‌بریه. امکانات این گوشی رو می‌تونین توی تصویر زیر ببینین و البته یک فیلم که بیشتر شما رو با ویژگی‌هاش آشنا می‌کنه. این هم مشخصات بیشتر در فرمت پی‌دی‌اف برای اونهایی که خوره موبایلن.


House covered entirely in Post-it notes

8 دیدگاه دربارهٔ «موبایل جدید باراک اوباما را ببینیم;

 1. بنده از همین جا به کسانی که می‌خواهند گوشی آقای اوباما را هک کنم توصیه می‌فرمایم که نکنید آقا یعنی که چی؟ حالا بنده‌ی خدا می‌خواد به زنش ایمیل خصوصی بده. هی مجبوره رمزی صحبت کنه دیگه. خلاصه‌ی حرفمو می‌زنم. نکنید.

  پاسخ
 2. ما از کلوب میایم این اخبار رو می‌خونیم. بابا داغ‌کن کلوب رو هم بذار تا بتونیم داغ کنیم دیگه.
  نیما: چشم.. داغ‌کن کلوب رو هم اضافه می‌کنم به زودی.

  پاسخ
 3. سلام آقا نیما!
  اول عذرخواهی که کامنتی که می‌خوام بذارم نه تنها به مطلبت ربطی نداره بلکه حتی به برنامه‌ات تو تی‌وی بی بی سی هم ربطی نداره .بلکه یک مشکل بین‌المللی شده برای من که آقا! بی‌بی‌سی فیلتره! من چیکار کنم اگه می‌خوام برم برنامه‌ها رو ببینم و از امکانات استفاده کنم و اینا…؟! ای خدا! خود بی‌بی‌سی رو فیلتر نکردن تا می‌ری تو پرشین فیلتر می‌شه!
  آدم به کی بگه… هی پشت سر هم هم می‌گن برید سایت ما برای خبرهای بیشتر! خوب نمی‌شه بریم که! چی کار کنیم؟
  راستی حالا که دارم غرغر می‌کنم می‌شه یه چیزای دیگه هم بگم؟ می‌دونم باید برای خود برنامه‌های بی‌بی‌سی میل بنویسم که تاثیر داشته باشه اما شما بدونی انگار اونا هم می‌دونن.
  ۱-بعضی مستندهای خیلی خوب بی‌بی‌سی به خاطر دوبلورهای مفتضح!!!! نگاه نمی‌کنم. حالا لحن صدا بخوره تو سرم چرا اینقدر بدصدا هستن؟
  ۲- تم قبل از خبر که همیشه تکرار می‌شه کم‌کم داره رو اعصاب راه می‌ره! تکراریه… بابا مشکلی سر موسیقی‌اش نیست اما تصاویر چرا اینقدر تکراریه؟
  ۳_این مجری‌های برنامه «امروزی ها» چرا اینجورین؟ آیا تو گزینش اینها به «عدم زیبایی چهره» و «زیر متوسط بودن چهره برای عقده‌ای نشدن ملت» توجه شده؟ خانمه که از لحاظ صدا هم این گزینش تیک خورده.
  دیگه فعلا چیزی یادم نمیاد… ببخشید از همه شون یقه‌ی شما دستمون بود.
  بازم ببخشید برای پرحرفی

  پاسخ
 4. سلام
  نیما جان من یه عکس با کیفیت از این کره زمین زیبایی که لوگو بی‌بی‌سی فارسی هست یکی هم با اون خطوط زیبایی که نام کشورها توش هست می‌خواستم اگر لطف کنی.
  برای کاری تجاری‌ای هم نمی‌خوام. هر چند بی‌بی‌سی خیالش راحته و آرم‌ها رو ثبت کرده
  ممنون می‌شم به هر طریقی می‌تونی به دستم برسونی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید