رفتن به نوشته‌ها

در نیوزبان خبر را نقد کنید

یکی از سایت‌های مفیدی که زیاد از عمرش نمی‌گذره، وب‌سایت نیوزبان هست. نیوزبان برای کسایی که به موضوع خبر و خبرنگاری علاقمند هستن، ایجاد شده و جای مناسبیه برای نقد خبر بر اساس اصول پذیرفته‌شده جهانی روزنامه‌نگاری یعنی بی‌طرفی، دقت، صحت و انصاف. در واقع هدف اینه که فضایی انتقادی برای خبر فارسی، بدون هرگونه تعصب یا جهت‌گیری عقیدتی و سیاسی فراهم بشه.
به خیلی از خبرگزاری‌های داخلی و خارجی بعد از این که خبری رو منتشر می‌کنن، اعتراض صورت می‌گیره و اشکال‌هایی گرفته می‌شه که خبر دروغ بوده، منابع کافی نداشته یا مغرضانه‌ست. در چنین حالتی می‌شه خبر مورد نظر رو وارد سایت کرد و بعد با دلیل کافی نقدش کرد.
نیوزبان به کاربرانش نمی‌گه که چگونه فکر کنن و این طور که پیداست قصد که معنای حقیقی، درست یا نهفته پیام‌های رسانه رو روشن کنه. قرار هم نیست که بگه کدوم پیام رسانه‌ای خوبه یا بد. [+]
توی نیوزبان می‌شه خبر رو نقد کرد و البته توی نقد اشتباه کرد تا بقیه این اشتباهات رو به بحث بذارن. با همه این احوال ورود برای همه وافراد در همه سن و رده و عقیده و با هر تجربه رسانه‌ای از حرفه‌ای تا آماتور و از خبرنگار تا بلاگر آزاده.

منتشر شده در رسانه

نظر

 1. پوریا پوریا

  اونقدر عزیز شده که به جای مسواک شبونه، اول خبر نقد می‌کنم، بعد می‌خوابم!!

 2. سلام نیما جان.
  برنامه‌هات رو از بی‌بی‌سی پیگیری می‌کنم.
  ممنون.
  من و دوستام یک مجله الکترونیک راه انداختیم با نام مجله الکترونیک سیاه و سفید. اگه می‌بینی کارمون خوبه و صلاح می‌دونی اون رو معرفی کن تو یکی از پست‌هات.
  ممنون نیما جان

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.