چطور از طرف اوباما واسه یکی ایمیل بفرستم؟

iPlus Kioskچند روز پیش رفتم سراغ یه کیوسک توی محله ناتینگ‌هیل لندن که پیش از این بی‌تفاوت از کنارش رد می‌شدم. در واقع یه دستگاهی شبیه به عابربانک اما با نمایشگر لمسی.
یه کم که باهاش ور رفتم دیدم که به اینترنت وصله و می‌شه مثلاً با استفاده از یاهو، جست‌وجو کرد و ایمیل فرستاد و یک سری کارهای دیگه مثل نقشه و اوضاع آب و هوا رو از توش پیدا کرد. بعد هم متوجه شدم این کیوسک‌ها با اسم آی‌پلاس جاهای دیگه‌ای هم مثل موزه تیت‌مدرن پیدا می‌شن.
اما نکته‌ای که برام جالب بود، بخش ارسال ایمیل این دستگاه بود. در واقع یک فرم بود که چند بخش داشت: فیلدهای از (From)، به (To)، موضوع نامه و یک جا هم برای نوشتن متن نامه. خب قسمت بانمک ماجرا این بود که من توی بخش فرستنده می‌تونستم هر ایمیلی که دلم می‌خواد رو بنویسم. با این کار می‌شد مثلاً از طرف باراک اوباما به احمدی‌نژاد ایمیل فرستاد!
در واقع سرویس‌های ارسال ایمیل ناشناس یا Anonymous Email Sender رو اینترنت کم نیستن. می‌شه با استفاده از این سایت‌ها، همین کار رو انجام داد. اما به هر حال با دریافت نامه و چک کردن بخش هِد می‌شه فهمید که این نامه واقعاً از طرف باراک فرستاده شده یا نه و البته فرستنده واقعی هم در مواقع اورژانس و ضروری قابل یافتنه. ولی این که یه همچین چیزی رو بذارن تو خیابون که هر کی به هر کی بتونه ایمیل بفرسته، کلاً به نظر من یه جور باگ فناورانه خنده‌داره و برای کاربران معمولی اینترنت که نمی‌دونن می‌شه یه ایمیل دروغی این چنین فرستاد، می‌تونه باعث دردسر باشه.


حالا بد نیست یکی از موارد سوءاستفاده از ایمیل‌های ناشناس رو هم براتون بگم:
چند روز پیش ایمیلی به دستم رسید با این عنوان:

«بیانیه شمار ۱۳ میرحسین موسوی خطاب به ملت ایران»
میرحسین موسوی بیانیه‌ای خطاب به ملت ایران صادر کرد. به گزارش «کلمه» در این بیانیه ضمن تأکید بر صحت انتخابات خواستار عذرخواهی از ملت ایران شده است. و…

Fake email

ایمیل فرستنده نامه اینه: [email protected] و ظاهراً همه چیز درست به نظر میاد. اما وقتی وارد سایت کلمه می‌شین، می‌بینین که همچین بیانیه‌ای توش نیست و تمام ماجرا یه ایمیل دروغی یا Fake email بوده. به طور مشخص این ایمیل با همین روش فرستاده شده. پس احتیاط کنین. چون ممکنه ایمیلی که براتون میاد، فرستنده دیگه‌ای داشته باشه. همین…

9 دیدگاه دربارهٔ «چطور از طرف اوباما واسه یکی ایمیل بفرستم؟;

  1. سلام چرا پیج شما رو آفلاین نمی‌شه خوند. پیج قبلی می‌شد. یه فکریم در این مورد بکنین.
    شما اطلاعاتی راجع به امنیت شبکه دارین و آی‌اس‌پی‌ها احیاناً؟ من دنبال یکیم که از این اطلاعات داشته باشه. ولی نمی‌دونم کجا دنبالش بگردم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید