هماهنگ کردن تقویم گوگل و تقویم آیفون

Syncing Gmail and iPhone Calendarقبلاً گفته بودم که از تقویم گوگل حسابی استفاده می‌کنم. علاوه بر تقویم شخصی خودم هم، توی کلیک یک حساب جداگانه توی گوگل داریم که تقویم کاریمون از قبیل روزهای فیلمبرداری و روزهای پخش برنامه و تعطیلی‌های هر فردی توش وارد می‌شه. خواستم بگم که حسابی آلوده این ابزار گوگلی هستم.
علاوه بر این چند سالی هم هست که از تقویم موبایلم برای این که قرارهام رو فراموش نکنم، استفاده می‌کنم.
این یکی دو هفته که بحث تقویم گوگل یه کمی توی عصیان داغ بود و گاه‌شمار پارسی و جدول پخش برنامه‌های تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی رو معرفی کردم، سعی داشتم تا بتونم تقویم‌های گوگلیم رو با تقویم آیفونم، هماهنگ یا به قول معروف سینک کنم.
بنابراین رفتم سراغ راهنمای گوگل که کمی گیجم کرد. امروز پیام، یکی از دوستام، یه ویدئو برام فرستادکه خیلی خوب روال این کار رو تشرح کرده بود و با استفاده از اون تونستم این کار رو انجام بدم. و حالا نوبت زکات کسب دانشه یعنی ارائه اون به بقیه. نکته اینه که باید توی بخش ستینگ و در بخش اضافه کردن حساب کاربری ایمیل رفت به سراغ Microsoft Exchange نه Google Mail. بقیه مراحل رو هم مو به مو طبق این ویدئو انجام بدین تا رستگار بشین.

در همین زمینه:
گاه‌شمار پارسی گوگل
جدول پخش تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در تقویم گوگل

 

8 دیدگاه دربارهٔ «هماهنگ کردن تقویم گوگل و تقویم آیفون;

 1. با سلام و خسته نباشید به شما آقای اکبرپور عزیز
  می‌خواستم بپرسم چه طور می‌تونم برنامه هفته گذشته کلیک رو ببینم؟
  فیس بوک وbbcpersian.com و…فیلتر هستن
  لطفا یه راه به من نشون بدین
  ببخشید اینجا نوشتم تنها راه دسترسی من به شما بود.
  نیما: برنامه رو می‌تونین از لینکی که کنار صفحه هست ببینین. البته با پخش هر برنامه جدید، برنامه قبلی دیگه قابل مشاهده نیست.

  پاسخ
 2. چه جالب! من هم امروز تواریخ تولد دوستانم رو از facebook و ارکات به تقویم گوگل‌ام وارد کردم و حالا جلو چشمامه! شاید بد نباشه که این رو هم تو وبلاگ تون مطرح کنید. موفق باشید

  پاسخ
 3. سلام آقا نیما گودر من قطع شده خبری از گودر دارید… دارم می‌ترکم…
  نیما: ظاهراً مشکلی وجود نداره.

  پاسخ
 4. این مطلب ۲ مشکل اساسی دارد اول اینکه در ایران آدرس m.google.com به علت تحریم قابل دسترسی نیست و باید با تنظیم وی پی ان تنظیمات تقویم رو انجام داد. دوم اینکه الان که من این کار رو انجام دادم ساعت‌های برنامه در تقویم فارسی به وقت ایران درست نیست.
  نیما: سهیل جان. مطلب مشکل اساسی نداره. این که یک سرویس در ایران فیلتره یعنی مطلب اشتباهه؟! ساعت‌های تقویم هم ربطی به ورود برنامه‌ها به تقویم نداره. شماب اید بری و ساعت تقویم خودت رو به وقت تهران تنظیم کنی.

  پاسخ
 5. نیما اون m.google.com توی ایران مشکل داره. ولی من یه راهی پیدا کردم که اون هم باحاله. توی قسمت اکانت‌ها باید بریم توی قسمت Other
  Calendar
  Add CalDAV account
  Server: google.com
  username: …
  password: …
  و ادامه‌ی ماجرا
  و نیاز به یه ستینگ داره که از اینجا انجام می‌شه
  https://www.google.com/calendar/iphoneselect
  برای سلف هاست‌هایی هم که از گوگل نیرو می‌گیرن مثل من این آدرس تنظیمات هست
  https://www.google.com/calendar/hosted/YOUR DOMAIN/یفنسلکت
  خارج از این حرف‌ها هم یه پیشنهاد دارم برای یک پست. لینکش رو اینجا می‌ذارم که اگه دوست داشتی یا نوشته‌اش مشابهش نبود توی نت بنویسیش
  http://www.technosamrat.com/tips-tricks/procedure-to-setup-gmail-for-self-hosted-domains/
  ارادت

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید