سرعت تاپیتان چقدر است؟

Type Speedواقعاً چقدر خوبه که به سایت‌های کوچیک و به درد بخور انگلیسی، پیشنهاد بدیم که زبان فارسی رو هم به فهرست زبان‌هاشون اضافه کنن. خودمون هم پا پیش بذاریم و به فارسی‌سازیش کمک کنیم. به نظرم ارزش این کار کم از راه‌اندازی یه سرویس جدید اینترنتی یا یه سایت تازه نیست. اتفاقی که برای فرندفید افتاد و فارسی شد و البته مورد استقبال قرار گرفت، می‌تونه برای سایت‌های دیگه هم تکرار بشه. خیلی وقت پیش‌ها هم یادمه مثلاً برای سایت نت‌ویبز یا فتوفانیا.
اما وب‌سایت سرعت سنج یا Speed Test سایتی هست برای سنجش سرعت نوشتن (تایپ) با صفحه‌کلید که به پیشنهاد یه کاربر ایرانی، فارسی شده. دستش درد نکنه.
توی این سایت ششصد لغت رایج فارسی موجوده که به ترتیبی که روی صفحه ظاهر می‌شن، باید حدود سی تا رو داخل کادر و پشت هم بنویسید. در نهایت سرعت تایپ به صورت تعداد واژه در دقیقه بهتون نشون داده می‌شه. بعد هم امتیاز و جایگاهتون رو بین افراد دیگه نشون می‌ده. می‌تونین این اطلاعات رو به صورت یه کد بگیرین و توی وبلاگتون نمایش بدین.

5 دیدگاه دربارهٔ «سرعت تاپیتان چقدر است؟;

  1. سلام نیما جان. خیلی ایده خوبیه. راستی من همیشه سعی می‌کنم با سایت‌های به دردبخور و کوچک که برخورد می‌کنم با وب‌مسترهاش تماس برقرار کنم و درخواست زبان فارسی رو بکنم. اگه همه این کار رو بکنیم احتمالن وبی فارسی‌تر خواهیم داشت و ایرانی شناخته‌تر. مثل همیشه موفق باشی

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید