سایتی در راستای تنظیم دیش به سوی جغوربغور

آقا جان حالا که هیچ‌کس توی ایران ماهواره نداره و گوش شیطان کر، همه در حال تماشای تلویزیون‌های داخلی هستن و این همه بشقاب‌های ماهواره‌ای روی پشت‌بوم‌ها فقط برای درست کردن جغوربغور استفاده می‌شه، بد ندیدم برای تنویر افکار عمومی و ازدیاد علم و دانش دوستان و رفقا یه سایتی رو معرفی کنم که می‌تونه به هر کسی که در هر کجای دنیا به جغوربغور علاقمنده، بگه بشقاب رو چطوری طرف یه ماهواره بذارن تا غذاشون خوشمزه‌تر بشه (برای کسایی که این مطلب رو از طریق مترجم گوگل می‌خونن به خاطر ناتوانی گوگل در ترجمه واژه پارسی جغوربغور متأسفم).
بنابراین بر شما واجب است تا سایت ماهواره‌یاب یا Sattelite Finder را ببینید و حتی بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید.
طرز کار با این سایت بسیار ساده‌ست. باید در کادر اول شهرتون رو وارد کنین و در کادر دوم اسم ماهواره رو. جهت مورد نظر روی نقشه و تنظیمات دیگه نمایش داده می‌شه. یعنی باید سر دیش رو بگیرین اون سمتی. این سایت یه اپلیکیشن هم برای آیفون درست کرده که از طریق اون می‌شه جای همه ماهواره‌ها رو توی آسمون پیدا کرد. طرز کارش رو می تونین توی این ویدئو ببینین.

مدت‌ها بود که توی گوگل مپ نچرخیده بودم. البته تهران رو حسابی بالا و پایین کرده بودم اما وقتی می‌رسیدم به بخش‌های دیگه کشور از جمله شمال ایران و لاهیجان عزیز، بی‌خیال تماشا می‌شدم. در واقع تصاویر این‌قدر دور بودند که یک شکل کلی از شهر رو فقط می‌شد دید. امروز که داشتم سایت ماهواره‌یاب رو آزمایش می‌کردم که متوجه شدم نقشه گوگل به‌روز شده و تصاویر درشت‌تر. کلی ذوق فرمودیم مخصوصاً که ابرهای بالای شهر رو هم دیدیم و مزارع برنج و چای رو.

 

5 دیدگاه دربارهٔ «سایتی در راستای تنظیم دیش به سوی جغوربغور;

 1. نیما جان. با این پست کار ما رو کساد کردی.
  نصابی هم به همین آسونیا نیستا…
  توصیه می‌کنم دوستان عزیز شخصا وارد عمل نشن و کار رو به کاردان بسپارند. با نازل‌ترین قیمت دیش شما نصب می‌شود.
  صد در صد تضمینی :دی
  مرسی، جالب بود

  پاسخ
 2. داش نیما بچه کجای لاهیجان بودی داداش؟؟ چند ساله پاشدی رفتی انگلیس؟؟!
  ضمناً من بچه لاهیجانم جیگر…
  حتماً جواب بده…
  نیما: برادر من بچه دور و بر شیشه‌گرانم. بیشتر از یه ساله اومدم انگلیس. البته ده سال قبلش رفتم تهران.

  پاسخ
 3. از این که به سوال قبلیم جواب دادی ممنونم…
  .
  برنامه کلیک بی بی سی رو همیشه نیگاه میکنم (اگه دانشگاه نباشم ۱۰۰٪ پای بی بی سی‌ام و برنامه کلیک…) امیدوارم کیفیت برنامه هاتون روز به روز بیشتر بشه…
  ما هم این ور آب نگاهمون به آینده روشنه میهنمونه… ان شاا…

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید