جهان در سالی که گذشت با استفاده از موج گوگل

این روزها که سال ۲۰۰۹ آخرین نفس‌های خودش رو می‌کشه، تقریباً مجله و روزنامه‌ای نیست که بازش کنیم و «ترین»هایی رو توش نبینیم. خیلی از رسانه‌ها مروری به اتفاقات سال قبل رو خلاصه و بررسی می‌کنن. رسانه‌ها برای این کار از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنن تا بتونن در رقابت با رسانه‌های دیگه، موفق باشن. خیلی‌هاشون از شخصیت‌های مشهور و نویسندگان و کارشناسان معروف، یادداشت می‌گیرن. بعضی‌های دیگه هم ابتکاراتی مثل تغییر در چینش صفحات و استفاده از اینفوگرافیک انجام می‌دن.
اما اینی که می‌خوام بهتون نشون بدم، یک نمونه متفاوته. خدمات موج گوگل، عمر چندانی نداره. خیلی‌ها هنوز کاربرد درست و حسابی براش پیدا نکردن. شاید بشه گفت یه جورهایی یه فناوری جلوتر از کاربرد محسوب می‌شه. اول یه فناوری اومده تا بعد براش کاربردهایی هم پیدا بشه.
اما مرور اتفاقات سال گذشته چه ربطی به گوگل ویو داره؟ یکی از امکانات جالب موج گوگل، ماشین زمانشه. یعنی شما می‌تونین در موجی که به راه افتاده به عقب برگردین. این نکته‌ای هست که توی این ویدئو ازش برای مرور اتفاقات سال قبل استفاده شده. توش از مراسم تحلیف اوباما تا انتخابات تهران و از ستاره شدن سوزان بویل تا پربیننده‌ترین ویدئوهای یوتیوب قابل مشاهده هستن. با هم مروری داریم بر این وقایع (با لحن مجری‌های تلویزیونی این جمله آخر رو بخونین):

5 دیدگاه دربارهٔ «جهان در سالی که گذشت با استفاده از موج گوگل;

 1. نیما این بی بی سی چرا اینطوریه؟
  هر وقت پارازیت از تهران می‌فرستن پخش هاتبیرد رو قطع می‌کنید. آقا وقتی برادران پارازیت می‌فرستن. مگه پخش هاتبرد برای خارج از کشور هم دچار اختلال می‌شه که قطعش می‌کنین!؟ منی که خارج از ایرانم و دلم می‌خواد بی‌بی‌سی فارسی رو دنبال کنم و هاتبیرد دارم و نیل‌ست و عربست ندارم باید چیکار کنم آخه!!
  راستی این دمای هوا که می‌زنید حداکثر دمای هواست یا حداقل؟ همیشه مشکل دارم با این هواشناسی بی‌بی‌سی فارسی.
  دستت درست عزیز! ما که دستمون به جز تو به کس دیگه‌ای نمی‌رسه، خوشحال می‌شم انتقال بدی.

  پاسخ
 2. سلام
  خوشحالم که بالاخره پیداتون کردم !!!
  من یکی از بیننده‌های پر و پا قرص کلیکم. برنامه‌تون عالیه! ۲۰!!!
  حتما به وب کلبه‌خرابه منم سری بزنید و یک نظر ارزشمند بدید!!!
  بازم سر می‌زنم. فعلاً…

  پاسخ
 3. آقا اینجوری که خیلی ضایعه‌س که یک ماهواره تنها به خاطر فشارهای ناجوانمردانه تسلیم بشه… یعنی هیچ راهی نیس؟!! 🙁

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید