برنامه‌هایی برای آیفون: آهنگ‌سازی با دهان و آدم‌لخت‌کن!

هر چند فکر می‌کنم خیلی‌ها آیفون ندارن، بنابراین اپلیکیشن‌هایی که گاهی توی این وبلاگ معرفی می‌کنم، ممکنه به دردشون نخوره. اما حداقل نتیجه‌ای که می‌تونه داشته باشه اینه که پیشرفت برنامه‌نویسی برای موبایل و به ویژه آیفون رو به رخ می‌کشه. به هر حال اینها یکی از اپلیکیشن‌هایی هست که این روزها ازش خوشم میاد.
گروه موسیقی یا Voice Band: این اپلیکیشن به درد آهنگ‌سازی می‌خوره. اصلاً هم نیازی نیست که از موسیقی سررشته داشته باشید. کافیه فقط جلوی دهنی، موسیقی آهنگ رو با دهنتون بزنین. این برنامه صدای شما رو به عنوان ورودی می‌گیره و اون رو به سازی که انتخاب کردین، تبدیل می‌کنه. می‌تونین لایه‌های مختلفی رو در آهنگتون بسازین. به عبارتی هی بگین با.. بابابابا… با… بابا. و خروجی همون چیزیه که با دهن نواختین اما با صدای مثلاً گیتار الکتریک یا درام. البته ممکنه این وسط باباتون بیاد حالتون رو بگیره یا این که از بس داد و فریاد بزنین همسایه‌ها بیان باباتون رو دربیارن اما حاصل کار، چیز جذابی به نظر می‌رسه. قیمتش هم ۴ دلاره. این هم یه ویدئوی گویا برای این که متوجه بشین چطور کار می‌کنه:

 


اما حالا که تا اینجا اومدیم، یاد یک ضرب‌المثل قدیمی افتادم که می‌گه بشر لختش قشنگه! در واقع اپلیکیشن iNaked ادعا می‌کنه که آدم‌های توی خیابون رو لخت نشونتون می‌ده. یادمه که بچه بودیم، شایعه‌ای وجود داشت که توی آمریکا یه سری عینک هست که وقتی به چشم می‌زنی، همه رو لخت می‌بینی. اون موقع آمریکا خیلی گنده به نظر می‌رسید. هر جور چیز عجیب غریبی هم توش پیدا می‌شد. ما هم که بچه مدرسه‌ای، دوست داشتیم هر چی که می‌شنویم، باور کنیم. البته این جور چیزها چندان ربطی به بچه بودن نداره. بلکه آدم وقتی بزرگ‌تر هم می‌شه دوست داره هر چیزی رو که می‌شنوه باور کنه. من مطمئنم اگه روزی همچین اپلیکیشنی برای آیفون تولید بشه، خیلی‌ها موبایل‌های دیگه‌شون رو می‌فروشن و آیفون می‌خرن. اون هم فقط واسه برنامه‌ای که ملت رو بدون دردسر لخت می‌کنه:

اما زیاد دلتون رو صابون نزنین. این ویدئویی که دیدین، در واقع یه اثر هنریه. همه چیز دو بار فیلمبرداری شده و همه افرادی که می‌بینین بازیگرهایی هستن که این فیلم رو یه بار لخت و یه بار با لباس بازی کردن. پس دنبال این برنامه نگردین. نیست جانم. نیست.
پ.ن: برای این اپلیکیشن آخری هم وب‌سایت وجود داره و هم وبلاگ. طرف هم اصرار داره باور کنیم که این اپلیکیشن واقعیه.

 

9 دیدگاه دربارهٔ «برنامه‌هایی برای آیفون: آهنگ‌سازی با دهان و آدم‌لخت‌کن!;

 1. سلام
  یک پیشنهاد خیلی جالب واسه کلیک داشتم. مصاحبه با ایرانیان شاغل در مایکروسافت، اپل، گوگل و بسیاری شرکت‌های دیگر می‌تواند برای بینندگان شما بسیار جذاب باشد.
  نیما: ممنون از پیشنهادت. هر وقت که بتونیم قرار ملاقاتی باهاشون بذاریم این کار رو انجام می‌دیم.

  پاسخ
 2. یادمه چند سال پیش یه گزارش اخبار شبانگاهی شبکه ۳ پخش کرد که یه دوربینی بود که واقعا لخت نشون می‌داد. بعد نشون می‌داد یکی کت و شلوار پوشیده بعد با دوربین دستش رو نشون می‌داد بدون لباس. البته پایین‌تر نرفت :دی

  پاسخ
 3. سلام
  مطالبت جالبه
  تازه وبتو پیدا کردم
  راستی شنیدم شما تو کلوب هم عضوی. درسته یا شایعه‌اس؟
  خسته نباشی آقا نیما!
  نیما: ممنونم. اونجا هم عضوم اما فعال نیستم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید