اداره پاسور تهران بزرگ و حومه مثلاً

خب خدا را شاکریم که تنها مشکل پلیس ایران که نامش بود به پاس‌ور تغییر کرد. امید بسیاری می‌رود که این مسأله به خوش‌نامی این نهاد کمک کند و باعث سهولت در امر پاس‌وری بشود.
اما از آنجایی که این گونه تغییر اسامی به غنای زبان و فرهنگ پارسی کمک شایانی می‌کند و در طول تاریخ بارها نام پلیس در ایران تغییر کرده است، جا دارد از همین لحظه با اضافه کردن مقداری پیاز داغ به این واقعه میمون، موجبات شادی ملت را فراهم آوریم. دقت بفرمایید که از این پس شاهد ترکیباتی از این واژه خواهیم بود که برای روشن شدن افکار عمومی تعدادی از آنها را فهرست می‌کنم:
اداره پاسور، پاسور راهنمایی و رانندگی، پاسور مخفی، پاسور دیپلماتیک، پاسور ضدشورش، پاسور بزرگراه، پاسور بین‌الملل یا اینترپاسور، پاسور ۱۱۰، دانشگاه پاسور، پاسور آگاهی، پاسور مرزداری، پاسور مبارزه با مواد مخدر، پاسور امنیت عمومی و حتی فیلم پاسوری.
البته از آنجایی که در پاسور چهار جور برگ عکس‌دار وجود دارد، وجود سرباز در پاسور کاملاً معقول است. خب طبیعتاً به خاطر آن که چند وقتی است خواهران هم در این سازمان ادای وظیفه می‌کنند، پیش‌بینی می‌کنم به خواهران پاسور از این به بعد بی‌بی گفته شود. غیر از این پیشنهاد می‌کنم به فرمانده پاسور گفته شود شاه و البته هنوز برای من جای سؤال است که چه کسی می‌خواهد ژوکر باشد؟ همین‌طور با شروع این نامگذاری، ارائه حکم و طبیعتاً مشخص کردن حاکم بر اساس خال حکم‌شده سهولت بیشتری خواهد داشت.
پیشنهاد بعدی هم استفاده از دو لو خوشگله به جای لوگوی پاسور است. یکی دیگر از پیشنهادها هم استفاده از واژه‌های دبرنا و تخته نرد و دومینو برای نهادها و سازمان‌های دیگر است.

13 دیدگاه دربارهٔ «اداره پاسور تهران بزرگ و حومه مثلاً;

 1. پاسوق هم بد نیست، اگر رهبر فرزانه رخصت فرمایند با حال و روز پلیس امروز که پاچه مردم را می‌گیرند هم همخوانی داره…

  پاسخ
 2. بسم الله. سلام به رفیق سابق و فراری امروز. خوبی؟ رهبر معظم انقلاب چون امثال بزرگوارانی همچونی جنابعالی را می‌شناختند از همان اول دستور داده بودند همه جا که این کلمه بکار می‌رود فتحه گذارده شده و دو کلمه از هم جدا کدا گذارده شوند. 🙂 دیگه بقول معروف نیش نیما نه از ره کین است. اقتضای طبیعتش این است. ضمنن. سایت اف تی پی سونی ویروسیه. مستنداتش رو برای خودشون و رونوشتی هم برای تو فرستادم. ایمیلتو چک کن :))
  نیما: سلام رفیق 🙂 رهبر معظم که دستور دادن این نام‌گذاری انجام نشه. در واقع به نظر میاد دوستانی که این نام رو انتخاب کردن، چندان به فتحه‌گذاریش دقت نکرده بودن. در ضمن دوست گل من، ما رو کردی عقرب اشکال نداره اما نیشگون با نیش فرق داره. گاهی لازمه. ایمیلت رو دیدم. فعلاً در مسافرتم اما به محض این که برگردم با یه کامپیوتر مجهز چک می‌کنمش. می‌دونی که باید برای کلیک کردن خیلی احتیاط کرد :)) البته مطمئنم که منظورت از فراری، فِراری بود. بیشتر مشکلات ما از همین سوءتفاهم‌های اعراب شکل می‌گیره. البته منظورم اِعراب بود.

  پاسخ
 3. راستی نیما. من این ایمیل رو برای تنها ایمیلی که از سونی داشتم – مسئول نظارت بر کپی رایتشون – فرستادم. ایمیل کسی که این موضوع بهش مربوطه تو سونی بی‌زحمت برام بفرست. ضمنن. سوژه خوبی برای برنامت جور شد. سئوال دیگه اینکه: من برای اینکه شکایتم از ارسال توهین به خانواده‌ام توسط کارکنان بی.بی.سی از طریق اینترنت اختصاصی بی.بی.سی رسیدگی بشه، به کجا باید ایمیل می‌زدم؟ شنیدم تو وبلاگ شهاب واجدی هم همین فحش نوشتن خطاب به خانواده‌اش توسط کادر بی.بی.سی انجام شده و فقط یه ایمیل بهش زدن که فورن رسیدگی می‌کنیم و یک ساله که هیچ جوابی بهش ندادن. چی کار باید بکنیم که رسیدگی بکنن و پاسخگو باشن؟ تو هم نمی‌دونی چطوری می‌شه بی.بی.سی رو پاسخگو کرد؟
  نیما: درباره موضوع سونی که چشم… برگشتم لندن پیگیری می‌کنم تا ببینم ایمیل مناسبی برای این کار ازشون پیدا می‌کنم یا نه. درباره موضوع بی‌بی‌سی فکر می‌کنم همون جایی که باید ایمیل می‌زدی، زدی. چرا توی وبلاگ سردبیران بی‌بی‌سی این موضوع رو مطرح نمی‌کنی که رؤسا پاسخ بدن؟
  تی فدا

  پاسخ
 4. بسم الله. سلام رفیق Ferrari :)) این بروبچز سونی بابا خیلی فعالن. خودشون ایمیلو به پشتیبانی دایورت کردن. پشتیبانیشونم مردونه افتاده دنبال کار جواب داده. برات می‌فرستم. سوژه خوبی شدا جدی میگم. الان تقصیرا افتاده گردن بیت دیفندر. یه نود نرم‌افزای را بنداز این ماجرا ظرفیتشو داره.
  در مورد بی.بی.سی، بابا وقتی بی.بی.سی برا آبرو خودش هیچ ارزشی قائل نیست برا من مهم نیست من که به اندازه کافی و وافی کولی‌بازی مورد نیاز را به عمل آوردم و حیثیت برا بی.بی.سی باقی نگذاشتم. برای آبروشون ارزش قائل بودن خودشون جواب می‌دادن 🙂 از «سونی» یاد بگیرن که چقدر زود جواب «شیعه‌ها» رو می‌ده ؛) برات می‌میلم قضیه رو.
  نیما: ابوذر عزیز. موضوع سونی برام جالب بود. این طور شرکت‌ها به ویژه در این زمینه‌ها بسیار حساسن و البته سریع اقدام می‌کنن. درباره بی‌بی‌سی هم همین که تو از اطلاع‌رسانی‌ای که کردی راضی هستی، جای امیدواریه. حداقل من که می‌دونم راضی نگه داشتن تو کار ساده‌ای نیست (;

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید