کلیک؛ کلاود کامپیوتینگ یا محاسبات ابری

از این به بعد برنامه کلیک روی سایت بی‌بی‌سی فارسی بایگانی می‌شه. یعنی می‌تونید هر وقت که خواستید پیداش کنید. بدیهیه که برنامه هفته جاری رو می‌تونید در طول هفته از این لینک ببینید. و البته بعد از قرار گرفتن برنامه جدید در سایت، برنامه قبلی هم در سایت و هم در یوتیوب در دسترس خواهد بود. برنامه هفته پیش رو این پایین می‌ذارم. و اگه نمی‌تونید این پایین ببینیدش، در یوتیوب ببینین.


موضوع برنامه درباره کلاود کامپیوتینگ یا محاسبات (رایانش) ابری هست. در بخش‌های دیگه برنامه هم گفت‌وگو با سلمان جریری و اخبار تکنولوژی و همین‌طور وب‌سایت‌های وب‌نورد رو داریم.

 

12 دیدگاه دربارهٔ «کلیک؛ کلاود کامپیوتینگ یا محاسبات ابری;

 1. پیشنهاد می‌کنم ویدئوها را روی سایت ومو هم بذارین، اون توی ایران فیلتر نیست.
  نیما: روی یوتیوب کانال رسمی داریم آخه. به طور خودکار می‌ره اون جا.

  پاسخ
 2. سلام
  با توجه به سرعت کم و مشکلات فیلترینگ اگر فایل‌های هفتگی کلیک رو بشه دانلود کرد خیلی خوب می‌شه.

  پاسخ
 3. سلام نیما جان. چطوری؟ یه سوال فنی.
  من خودم موزیلا استفاده می‌کنم. اما نمی‌دونم چطور شده چند وقته که به محض اینکه به اینترنت وصل می‌شم یه وبسایت (که پاک شده و فقط هم دامینش مونده) تو IE مدام باز می‌شه تا از اینترنت بیام بیرون. همین طور پشت سر هم. نمی‌دونم چیکار کنم. شما می‌دونی چیکار باید کرد؟ اگه می‌شه همین جا جواب بده.
  پویا
  نیما: پویا جان. گاهی بعضی وب‌سایت‌ها می‌رن رجیستری ویندوز رو دستکاری می‌کنن و از این اتفاقات می‌افته. بهترین کار اینه که ویندوزت رو دوباره نصب کنی. من باشم دردسر نمی‌دم خودم رو که برم دستی پاکش کنم. این جور وقت‌ها می‌فهمم که باید ویندوز رو عوض کرد.

  پاسخ
 4. سلام خسته نباشید
  امروز مطلب شما رو که مربوط به گذشته بود راجع به کلاس‌های زبان خوندم. الان پیشنهاد شما چیه؟!
  نیما: الان ایران نیستم که بتونم پیشنهادی بدم. همه چیز توی این چند سال تغییر کرده.

  پاسخ
 5. نیما جان ممنون. اون مشکلم حل شد. حالا بعد از عوض کردن ویندوز یه مشکل جدید پیدا کردم. هیچ فایل exe ای تو کامپیوترم اجرا نمی‌شه. اینو چی کار کنم؟
  نیما: پوریا جان واقعاً این موضوع برام عجیبه. ممکنه مشکل از تنظیمات ویروس‌کشت باشه. اما از راه دور نمی‌شه تشخیص بیشتری داد.

  پاسخ
 6. سلام نیما
  الان که می‌بینم تمام زحمت من و مهرداد خدابیامرز بابت تمشیت تو و این مجید احمق این جوری هدر رفته و نادیده گرفته شده، سخت ناراحت می‌شم.
  نیما: خب ناراحتی شما وظیفه و هدف ماست رضا ایفل 🙂

  پاسخ
 7. مطمئنی دستم بهت نخواهد رسید مثل قدیما به طور فیزیکی گفتمان ادبی داشته باشیم؟
  ورای این این مجید احمق هم گیرم بیفته جوری باهاش صحبت خواهم کرد که شما هم در تدوین وظایف و اهداف خودتان تجدید نظر بفرمائید.
  نیما: رضا جان نه تو اون ایفل سابقی نه من تیر برق سر کوچه در مقام قیاس. مراقب خودت باش که برخورد فیزیکی تبدیل به برخورد شیمیایی نشه. به هر حال ما تمشیت کردیم به قول خودت. از خیلی جهات. :))

  پاسخ
 8. نیما لحن شبیه لحن دکتر واتسون شده حتما آن ور آب آدم متحول می‌شه. غلط نکنم این مجید احمق هم اگه میومد آنجا خود شرلوک هلمز می‌شد …
  نیما: ها. شاید 🙂 راستی ایمیلم بالای این صفحه هست. خرسند می‌شیم اونجا هم ملاقاتی داشته باشیم.

  پاسخ
 9. سلام، الان اومدم ویدئوهای گذشته رو روی یوتیوب ببینم، هر کدوم رو که از این کنار کلیک می‌کنم، میگه شخصیه و نمی‌تونم ببینم
  اگه ممکنه کمکم کن.
  نیما: ویدئوها رو باید از خود یوتیوب ببینی. اونجا نباید این پیغام رو بده. ویدئوهای بی‌بی‌سی رو نمی‌تونی به صورت اِمبد ببینی.

  پاسخ
 10. من عضو یوتیوب هستم و این لینک برنامه محاسبات ابری که اون بالا گذاشتی رو وقتی می‌رم می‌نویسه خصوصیه خواهش می‌کنم یک کاریش بکن چون واقعا لازمش دارم.
  نیما: به خاظر کپی‌رایت از یوتیوب به طور خودکار حذف می‌شه اما اینجا لینکش در سایت بی‌بی‌سی هست:
  http://www.bbc.co.uk/persian/tv/2010/04/100429_click_519.shtml

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید