گوش کردن به رادیو بی‌بی‌سی با جی‌میل

gTalk BBC Radio Phoneشاید شما چیزکی درباره سرویس تازه بی‌بی‌سی فارسی شنیده باشید. منظورم گوش کردن به اخبار بی‌بی‌سی فارسی از طریق تلفن همراه و تماس با شماره ۷۱۲۴۳۲۶۵۸۳ در آمریکا است.
خیلی وقت‌ها آدم توی اتوبوس یا مترو یا ماشین خودش نشسته و دسترسی به اینترنت هم ندارد تا بخواهد به این اخبار گوش کند. در چنین وقتی اگر در آمریکا باشید، این امکان برایتان فراهم شده تا بتوانید به آخرین اخبار گوش کنید. اطلاعات کامل را می‌توانید از این صفحه به دست بیاورید. این هم ویدئویی در یوتیوب که ماجرا رو توضیح می‌دهد.
اما از این امکان و امکان دیگری از گوگل به شیوه‌ای خاص می‌توان از همه جای دنیا بدون مشکل فیلتر به آخرین اخبار گوش داد. همان طور که می‌دانید می‌توان از بخش چت جی‌میل برای تماس با همه جا استفاده کرد. اما با نصب این پلاگین تماس تلفنی به آمریکا همیشه و از همه جا رایگان است.
بنابراین می‌توانید پای کامپیوترتان بنشینید و با استفاده از جی‌میل به شماره تلفن بالا زنگ بزنید و به اخبار گوش کنید. با این کار مشکل فیلتر را هم نخواهید داشت.
به طور خلاصه: بروید داخل جی‌میلتان، بالای فهرست دوستانتان در بخش چت، روی کال فون کلیک کنید، آمریکا را از توی لیست کشورها انتخاب کنید، شماره بالا را وارد کنید، روی دکمه کال کلیک کنید و به اخبار گوش دهید.
پ.ن: این طور که دوستانم در ایران می‌گن، متأسفانه گوگل اجازه نصباین پلاگین رو به آی‌پی‌های ایرانی نمی‌ده و حتمن باید با vpn نسبت به نصبش اقدام کنن. همین طور وقتی با آی‌پی ایرانی وارد جیمیل می‌شیم Call رو نشون نمی‌ده!

14 دیدگاه دربارهٔ «گوش کردن به رادیو بی‌بی‌سی با جی‌میل;

 1. برای من هم رو جی‌میلم قسمتی به نام کال نداره که شماره رو واردش کنم! کجاس این قسمت؟ نوشته بالای لیست دوستان، اما اونجا چنین چیزی نیست!

  پاسخ
 2. یادت رفت بگی که جیمیل رو باید با فیلترشکن بیاری بالا. وقتی از ایران وصل می‌شی، کال رو نمیاره دوست خوب.
  نیما: اگه جی‌میل فیلتر باشه که داستان فرق می‌کنه.

  پاسخ
 3. خب من معمولاً با فیلترشکن میام بالا! چند هفته‌ای هم هست که وی‌پی‌ان دارم و کلاً با وی‌پی‌ان میام بالا، اما باز هم خبری از گزینه کال نیست!! چرا؟
  نیما: پلاگینش رو باید نصب کنی.

  پاسخ
 4. جی‌میل در ایران فیلتر نیست نیما جان، داخل ایران گزینه کال را لود نمی‌کنه و من تقریبا مطمئنم از طرف جیمیل لود نمی‌شه، نه اینکه ایران فیلترش کرده باشه. شبیه سایر تحریم‌هایی که شما در گوگل‌کد و غیره می‌بینید.
  نیما: قاسم جان دوستان من در ایران دارن از همین روش گوش می‌دن به راحتی.

  پاسخ
 5. ایول نیما!
  خیلی خیلی خیلی عالی بود این ویژگی!
  عاشق این پست‌هاتم که چیزهای جدید یادمون می‌دی!
  یاد صفحه کلیک در مجله چلچراغ مرحوم می‌افتم!
  البته یادمون باشه تا آخر سال ۲۰۱۰ که می‌شه ۱۳ روز دیگه این سرویس برای آمریکا مجانیه و ممکن پولی بشه!

  پاسخ
 6. پلاگینش اگه همونیه که برای وبکم و ویس چته که نصب کردم، اما به طور عجیبی باز نمی‌تونم از این امکانش استفاده کنم!! هنوز از کال خبری نیست!!! تو ستینگ چت هم موضوعی درباره این کال نمی‌بینم! چرا؟ نمی‌دونم! الان یه احساس لج‌کردگی جی‌میل با خودم رو دارم !!! 🙂

  پاسخ
 7. @سعید:
  اگه وی پی ان با ای پی امریکا داشته باشین،کار می‌کنه حسابی!!!
  این گوگل ویس خیلی چیز خفنیه!! واقعاً خوشم میاد ازش… مخصوصا اینکه تلفن به آمریکا رو رایگان گذاشته. البته تا اونجایی که یادمه آمریکا و کانادا ندارن و هر دوش یکیه!!

  پاسخ
 8. گزینه کال فون رو با آی پی ایران نمیاره
  باید با فیلترشکن آی پی رو عوض کرد تا این گزینه بیاد و بشه ازش استفاده کرد.
  جز تحریم های گوگل هستش
  ؛(

  پاسخ
 9. بالاخره تونستم. دهنم سرویس شد. اما شد. از ایران این کار رو کردم. و این که باید در همه مراحل از جمله نصب و دانلود نرم‌افزار از فیلترشکن استفاده کنید. الانم که خواستم اخبار رو گوش کنم اول با فیلترشکن اومدم. اما الان فیلترشکنو خاموش کردم. خیلی حال می‌ده. حس آزادی. ممنون نیما جان.ممنون.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید