هنر تبلیغات: آگهی‌های تعاملی در مجلات (۱)

خیلی وقته که از تبلیغات به عنوان یک هنر یاد می‌کنن. خلاقیت در آگهی‌های تبلیغاتی باعث می‌شه که بین میلیون‌ها حجم تبلیغات، بهترینشون در ذهنمون ماندگار بشن. چه بسا بعضی از آگهی‌های موفق، خود محصول رو تحت تأثیر قرار دادن. آگهی‌های تعاملی آگهی‌هایی هستند که بیننده اونها می‌تونن روش تأثیر بذارند. اما وقتی قرار باشه تعامل روی یک صفحه کاغذ در مجله انجام بشه، ابتکار طراح آگهی هم باید بیشتر باشه. اینجا بخش اول این آگهی‌ها رو براتون منتشر می‌کنم.

 

۱- چاقوهای WMF

یک چاقوی تیز خوب می‌برد. یک چاقوی آشپزخانه شرکت WMF ظاهراً باید بهتر ببرد. طوری که نتیجه کارش را بتونید با باز کردن این دو برگ از هم ببینید.

۲- مبلمان NHA Xinh

مشخصه یک مبلمان که سبک باشه و بشه به راحتی و هر جا برپاش کرد چیه؟ پاسخ رو شاید بشه با باز کردن این دو برگ از هم پیدا کرد.

۳- لوسیون Garmastan: پستان

این آگهی را برای چاپ نشریه زایمان و درباره تغذیه کودک توسط شیر مادر منتشر شده. دو برگ در یک نقطه به وسیله چسب به هم متصل هستند.  وقتی که اونها رو از هم جدا می‌کنید، دندان‌های کودک، نوک پستان رو میکَنه. آگهی می خواد نشون بده که تغذیه با شیر مادر تا چه حد می‌تونه برای مادر دردناک باشه مگر این که از لوسیون اونها استفاده کنند.

۴- کمد کشویی آی‌کی‌آ

آیکی‌آ یا اون طور که توی ایران معروفه به ایکیا، انواع و اقسام کمدهای خانگی رو هم تولید می‌کنه به راحتی روی هم سوار می‌شن. این آگهی، یک مدل کمد کشویی ای‌کی‌آ رو تبلیغ می‌کنه که خودتون می‌تونید به طور کشویی روی مجله بازش کنید.

۵- لباس زیر Styx: همین یک بار

یکی از مشکلاتی که آقایون دارن، به خاطر طراحی شورت‌های مردونه هست. در واقع بیشتر آقایون درگیر بخشی از شورت هستند که موقع راه رفتن، به تدریج سر می‌خوره لای باسنشون و عذاب الیمی رو نصیبشون می‌کنه. حالا این شرکت تولیدکننده لباس زیر، طراحی جالبی برای شورت‌های مردونه اجرا کرده. برای آگهی تبلیغاتی این محصول هم ابتکار به خرج داده و طراحی یکتایی داره. دو برگ سمت چپ و راست باسن چپ و راست یک مرد رو نشون می‌ده. وقتی که مجله رو باز می‌کنید، یه کارت ویزیت رو از بین باسن بیرون می‌کشید با این عنوان: این تنها باریه که ما لای باسنتون می‌ریم.

۶- بیمه درمانی SulAmerica: جر دادن

این آگهی می‌گه که این شرکت بیمه همون کاری رو با هزینه‌های شما می‌کنه که اگهیش می‌کنه. با باز کردن این دو برگ، اسکناس یک دلاری که بین دو برگ چسبانده شده، جر می‌خوره. این یعنی هزینه‌هاتون نصف می‌شه.

۷- نوار چسب موبَر: Epildou

موهای پا با جدا کردن دو برگ از هم، از پا جا می‌شوند. به همین سادگی

۸- Arcor: آدامس بادکنکی

وقتی دو برگ مجله رو از هم باز می‌کنید، مجموعه‌ای از کاغذهای به هم چسبانده‌شده تبیدل به یک نیم‌کره صورتی می‌شه که تصویر باد شدن یه آدامس رو روی صورت تداعی می‌کنه.

۹- شرکت پستی DHL

شاید بهتر باشه بگیم این آگهی چهار برگی هست. هر چند دو برگ وسطی شفاف هست و به نظر میاد که دو برگیه. به هر حال حرکت برگ وسط با یک حرکت، نشان‌دهنده رساندن سریع بسته شما از فرستنده به گیرنده هست. سریع و امن از یک نقطه دنیا به نقطه دیگر.

۱۰- Crush: کلاس درس

این یکی آگهی برخلاف قبلی که چهار صفحه‌ای بود، یک صفحه‌ای هست (این به اون در). کافیه نقطه A و B پاین صفحه رو به هم برسونید. اون وقت کل این آگهی و محتوا و جملاتش عوض می‌شه.

2 دیدگاه دربارهٔ «هنر تبلیغات: آگهی‌های تعاملی در مجلات (۱);

دیدگاهتان را بنویسید