پخش ترافیک زنده دریایی در دنیا

گاهی اوقات آدم از وفور اطلاعات در اینترنت تعجب می‌کنه. چه کسی فکر می‌کنه که بشه در لحظه فهمید که کدوم کشتی یا زیردریایی الان دقیقاً کجاست؟ این همون کاری هست که سایت ترافیک دریایی که توسط یک بخش پژوهشی دانشگاه یونانیAegean راه‌اندازی شده، انجام می‌ده.

وقتی وارد این سایت بشید، نقشه‌ای از گوگل می‌بینید که بخش‌هایی از اون با مربع سبز معلوم شده. اگه روی این قسمت‌ها کلیک کنید، این بخش‌ها درشت‌نمایی می‌شه و اون وقت فلش‌های رنگی‌ای رو می‌بینین که هر کدوم نمایانگر یک کشتی یا زیردریایی هستند. هر رنگ نشان‌دهنده یک نوع کشتی هست. مثلاً مسافربری، نفتکش و… اگر روی هر کدومشون کلیک کنید، مشخصات اون کشتی رو خواهید دید. این اطلاعات اون قدر دقیق هستند که حتی مسیری رو که اون شناور در پیش داره می‌شه دنبال کرد.

برای مثال من بخشی از نقشه رو اینجا می‌ذارم که داره شناورهای خلیج فارس رو نشون می‌ده:این سایت یک اپلیکیشن هم داره برای آیفون که از اینجا می‌تونید پیداش کنید و قیمتش هم ۲.۳۹ پوند هست. برای اندروید هم از اینجا در دسترسه

4 دیدگاه دربارهٔ «پخش ترافیک زنده دریایی در دنیا;

  1. جالبه. معمولا هر شرکت کشتیرانی، برای کشتی‌های خودش چنین سایتی داشت که با ظهور دزدهای دریایی سومالی در چند سال پیش، همه این سایت‌ها جمع شدند. چون ارزیابی شد که آقایان دزدها مشتری اصلی این سایت‌ها هستند و حتی اطلاعات بار و مقصد و سرعت کشتی‌ها را هم از همین راه به دست می‌آورند. برایم جالبه که این سایت، با این جامعیت، هنوز فعاله و سرویس می‌ده.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید