هنر تبلیغات: آگهی‌های تعاملی در مجلات (۲)

چند وقت پیش بخش اول آگهی‌های تبلیغاتی خلاقانه رو که به صورت دو صفحه‌ای منتشر شده رو توی وبلاگ گذاشتم. خیلی از این آگهی‌ها از یک ایده جالب شکل گرفتن. خیلی‌هاشون البته اغراق‌آمیز هستند. البته تبلیغات در کل یک هنر اغراق‌آمیزه.

بخش اول رو از اینجا ببینید. الان می‌ریم سراغ بخش دوم این نوع تبلیغات:

۱۱- پاکیزگی: بدون شوره

شما می‌تونید روی شونه این خانوم و روی لباس‌هاش دانه های سفیدی رو ببینید که مثلاً شوره‌های سر این خانوم هستند. کافیه گوشه صفحه رو بکشید و جدا کنید و شوره‌ها از زیر پوشش پلاستیکی روی شونه این خانوم خارج بشه.

۱۲- سئات ایبیزا کبرا: فرمان

وقتی قرار باشه قبل از خرید یک خودرو فرمونش رو توی دستتون حس کنید، چه راهی بهتر از این که با باز کردن دو صفحه فرمان ماشین رو در دستتون ببینید؟

۱۳- شرکت نفتی پتروبراس برزیل: پیروزی

صفحه شترنجی رو بارها به چپ و راست ورق بزنید. حالا حس راننده‌هایی رو که برنده شدن و از خط پایان رد می‌شن متوجه می‌شید.

۱۴- انجمن ملی نابینایان

شما اول عکس یه دختر بانمک رو می‌بینید که می‌خنده بعد که ورق می‌زنید، متوجه می‌شید که چشم‌های دختر در واقع چشم‌های یک خانم مسن بوده که در صفحه بعد چاپ شده. در واقع جای چشم‌های دختر سوراخ بوده. در صفحه دوم پیامی هم با مضمون کمک به این انجمن مشاهده می‌کنید.

۱۵- خودتراش بیک Bic Soleil Clic: دست

در نگاه اول این آگهی دوصفحه‌ای چیز ساده‌ای به نظر میاد. اما اگه دقت کنید متوجه می‌شید که دستی داره سطح نارنجی دو صفحه رو می تراشه. بخش تراشیده شده از صفحه سمت چپ شروع شده و به صفحه سمت راست رسیده. نوار سفید رنگ لای دو صفحه هم رفته. این آگهی می‌خواد بگه که این خودتراش با همه قسمت‌های بدن و تمام برجستگی‌ها و فرورفتگی‌ها هماهنگ می‌شه.

۱۶- سوزوکی مدل گراند ویتارا

چه چیزی پشت انسان‌های موفق بوده؟ روی جلد مجله معروف رولینگ استون همیشه تصویر آدم‌های معروف و موفق منتشر می‌شه. در این شماره اگه جلد رو ورق بزنین واقعاً متوجه می‌شید که چیزی پشت و عامل موفقیتشون بوده. دقیقاً عکسی از پشت این آدم‌ها می‌بینید و تصویری از این مدل خودروی سوزوکی و این جمله که می‌گه: پشت هر مرد موفقی یک سوزوکی گراند ویتارا هست.

۱۷- Conto Barriers: بالابر

زندگی شما می‌تونه در یک آن عوض بشه. با ورق زدن یک صفحه شفاف، می‌بینید که تله‌اسکی تبدیل می‌شه به ویلچر. این یعنی در یک لحظه فعالیت‌های عادی و لذات زندگی شما می‌تونه تبدیل بشه به معلولیت.

۱۸-– Wonderbra

اگه قرار باشه برای یه سوتین تبلیغ بشه، نشون دادن برجستگی پستان روی یک سطح دوبعدی کار ساده‌ای نیست. مگر این که با کشیدن این نخ، به کاغذ برجستگی بدین.

۱۹- آدیداس: همیشه ورزش

وقتی قرار باشه شما ورق بزنید و با هر بار ورق زدن آدمی که تصویرش رو می‌بینید مثلا دراز نشست بره یا دمبل بزنه، منظور آگهی کاملاً نشون داده می‌شه.

۲۰- مک‌دونالدز: یک فجان خیلی بزرگ قهوه

فنجان قهوه‌ای که مک‌دونالدز به شما می‌دهد این قدر بزرگه که دایره قهوه‌ای رنگ ته لیوان از این دو صفحه مجله هم بیرون می‌زنه و فقط گوشه هاش رو می‌تونید ببینید. هر چند اغراق‌آمیز اما دیدنی.

 

 

 

2 دیدگاه دربارهٔ «هنر تبلیغات: آگهی‌های تعاملی در مجلات (۲);

دیدگاهتان را بنویسید