رفتن به نوشته‌ها

خودکاری با عمر دو برابر

باز هم صحبت از ایده هست. من عاشق ایده‌های نو هستم. ایده‌هایی که جلوی چشم هستند و یک نفر کشفش می‌کنه. ما همیشه برای استفاده از سس کچاپ یا گوجه‌فرنگی اون رو سر و ته می‌کنیم و اون رو به طرف زمین تکون می دیم تا سس به دهنه بطری برسه. خب حالا یه طراحی میاد و در بطری رو می‌ذاره پایینش یا به عبارت دیگه از همون اول سر و تهش می‌کنه. این یعنی قاپیدن یک ایده زودتر از رقبا.

حالا دو خودکار هم‌شکل و هم‌اندازه رو در نظر بگیرید که جفتشون نوک توپی دارن و از یک سیستم هم استفاده می‌کنن. اون وقت یکیشون دو برابر اون یکی جوهر داره. چطور چنین چیزی ممکنه؟

چهار طراح کره‌ای این ایده رو مطرح کردن که مغز خودکار رو به طور مارپیچ طراحی کنند. به این ترتیب طول لوله دو برابر شد و در نتیجه جوهر درونش هم به دو برابر افزایش پیدا کرد و در نهایت طول عمر خودکار هم دو برابر شد.

هر چند این طراح برای طراحانش جایزه iF رو به ارمغان آورد اما تولیدکنندگان خودکار شاید چندان دل خوشی از این ایده نداشته باشن برای این که فروش خودکارشون نصف می‌شه. البته شاید فکر کنید حالا که این طراحان داشتند لوله رو می‌پیچوندن، خوب بیشتر می‌پیچوندن که طولش بیشتر بشه. راستش پیچوندن بیشتر این لوله حول محور خودش، هر چند طول لوله و جوهر رو بیشتر می‌کنه اما مغز این نوع خودکار باید شیب مناسبی به سوی پایین داشته باشه تا جوهرش بتونه بر اساس جاذبه زمین حرکت کنه. اگه نه خودکار کار نخواهد کرد.

منبع

منتشر شده در ابزارک

نظر

 1. عمو جان عمو جان

  خداوند انشاالله این طراحان خوشفکر را توفیق دهد.

 2. نیما خان چون دامنه عصیان فیلتره، تصاویری هم که رو هاست خودت قرار می‌دی بالطبع فیلتر هست و برای کسانی که بدون ف.شکن یا وی‌پی.ان از گودر دنبال می‌کنن‌ت، نمایش داده نمی‌شه. اگه تصاویر رو روی هاست دیگه‌ای قرار بدی برای اون دسته افراد بسیار بهتر هست.
  ممنون

  • نیما نیما

   میثم جان من عکس‌ها را از وردپرس آپلود می‌کنم. برام سخته اونها رو روی یه هوست دیگه بندازم. یه فکری می‌کنم ببینم درست می‌شه یا نه.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.