لاتاری فارسی، کرم فیس‌بوکی تازه

بابا جان چرا طمع می‌کنید؟ در عجبم از ما جماعت ایرانی که می‌خواهیم یک شبه پولدار بشیم، می‌ریم گلدکوئست، می‌ریم بلیت بخت‌آزمایی می‌خریم، قمار می‌کنیم هزار و یک ترفند می‌زنیم که بک شبه کیمیای سعادت رو بذاریم توی جیبمون.

فیس‌بوک یک لاتاری برای ایرانیان برگزار می‌کند.

برنده لاتاری که در ژانویه ۲۰۱۲ اعلام می‌شود، گرین کارت آمریکا و دو میلیون دلار جایزه دریافت می کند.

برای شرکت در لاتاری باید روی گزینه fb LOTTERY™ کلیک کنید و تیکت خود را ثبت کنید

عزیز دلم این لاتاری فیس‌بوک ترفندی بیش نیست. آخه چرا لاتاری آمریکا باید به فارسی از فیس‌بوک سر در بیاره؟ آخه کدوم قانونی توی دنیا چنین اجازه‌ای می‌ده؟ نکنه واقعاً فکر کردید، خارجی‌ها عاشق چشم و ابرومون هستند؟ حالا هی چپ و راست بگید ما ایرانی‌ها باهوش‌ترین ملت دنیاییم. چطور باهوشی هستیم که چپ و راست سرمون کلاه می‌ره و هک می‌شیم و جیبمون رو خالی می‌کنند.

آقا جان خانوم جان گول این آگهی‌های وسوسه‌کننده رو نخورید. همه‌شون می‌خوان از طمعتون استفاده کنند و سرتون رو گول بمالن و اطلاعاتتون رو بدزدند. شما هم اگه چنین چیزهای وسوسه‌کننده‌ای دیدید، بی‌خیال بشید. هیچ پول اضافه‌ای توی دنیا نیست که بخواد بخشیش به من و شما برسه.

قبل از این که اجازه بدید که این کرم‌ها به پروفایلتون دسترسی پیدا کنند، یه گشتی توی اینترنت بزنید. اما جست‌وجوی اینترنتی درباره این لاتاری ما رو به کجا می‌کشونه؟ به هیچ چیز!

از طرفی پیامی منتسب به نویسندگان این کرم فیس‌بوکی ذیل برخی از مباحث مربوط مشاهده می‌شه که ادعا می‌کنه هدف نویسندگانش هشدار به کاربران ایرانی بوده که به هر چیزی اعتماد نکنند:

لطفا به این مسئله “مهم” توجه کنید…

شما برنده شده اید، حتی بیشتر از دو میلیون دلار!!

به تمامی کاربران ایرانی فیس‌بوک

پروژه لاتاری فارسی فیس‌بوک تلنگری است به تمامی هموطنانمان تا مسأله امنیت در محیط مجازی را جدی گرفته و درسی باشد برای همه ما که هیچ گاه به هیچ کسی در این محیط اعتماد نداشته باشیم.

در ابتدا لازم است این اطمینان به تمامی شرکت‌کنندگان داده شود که اطلاعات وارده شما را ذخیره نمی‌کنیم، اما به دستمان می‌رسد! در صدق گفتارمان همین بس که حتی یک کاربر شرکت‌کننده لاگین مشکوکی نداشته است.

از تمامی شما خواهشمندیم برای اطمینان در اسرع وقت پسورد فیس بوکتان را عوض کنید. می‌توانید آخرین لاگین خود را نیز از طریق مسیر زیر چک کنید:

Account -> Account Settings -> (Settings Tab) -> Account Security -> Most Recent Activity

انگیزه‌های انجام این پروژه:

همان طور که گفته شد، این پروژه تلنگری است به همه ما تا هوشیارتر باشیم. خوشحالیم که چنین ترفندی را، سریع‌تر از آنکه دست نامحرمی به پسورد شما برسد، معرفی کرده‌ایم. به زودی مسائل بیشتری با شما در میان می‌گذاریم. لطفاً بعد از دلار و گرین کارت، کمی هم به فکر خودمان و ایران باشیم!

by: FB Lottery Farsi

علاوه بر این کرم این روزها کرم دیگه‌ای هم داره تکثیر می‌شه. نظرسنجی درباره اضافه کردن دکمه دیسلایک. این هم از اون چیزهاست که نباید بهش توجه کنید. فیس‌بوک برای اضافه یا کم کردن چیزی از شما نظر نمی‌خواد. خیالتون راحت باشه.

دیدگاهتان را بنویسید