دو سایت برای خطاطی آنلاین

یادش به خیر وقتی که قلم و دوات پر از لیقه و مرکبمان رو برمی‌داشتیم و روی دفتر روغنی، خط نستعلیق می‌نوشتیم. بعدتر هم که همه چیز نرم‌افزاری شد، سر و کله نرم‌افزارهایی پیدا شد که برایمان نستعلیق می‌نوشتند.

حالا چند وقتی هست که سایت‌هایی پیدا شدند که این کار رو برامون انجام می‌دن. زودتر از هر سایتی، این سایت نستعلیق آنلاین بود که برامون خطاطی کرد. این سایت در حال حاضر ۴ نوع قلم رو پشتیبانی می‌کنه و خروجی رو با دو فرمت PNG و JPG در اختیارمون می‌ذاره. امکان این هم هست که رنگ و اندازه فونت رو تا ۶۰۰ پوینت هم تغییر بدیم.

اما سایت خطاطی، سایت تازه‌تری محسوب می‌شه. طراحی سایت نسبت به نستعلیق آنلاین، بهتره. ضمن این که ۸۰ نوع قلم رو پشتیبانی می‌کنه. از نظر تعداد فرمت هم ۵ نوع فرمت برای خروجی موجوده: PNG، GIF، JPG، BMP و فرمت وکتور WMF. در این سایت هم می‌شه رنگ فونت و اندازه دلخواه رو تا ۱۰۰۰ پوینت داشت. ضمن این که سایت خطاطی این امکان رو می‌ده که خروجی رو به صورت یک لینک یکتا روی اینترنت داشته باشید. چیزی مثل اسم من.

هر دو وب‌سایت از نظر خروجی یکسان عمل می‌کنند. از قرار معلوم از یک کد یا یک انجین برای تولید متون نستعلیق استفاده شده. فقط تفاوت در تنوع فونت‌ها و اندازه‌ها و فرمت خروجیه.

این وب‌سایت‌ها به ویژه برای گرافیست‌ها و طراحان مناسبه. همین طور برای کسانی که با نرم‌افزارهای گرافیکی کار می‌کنن و امکان فارسی‌نویسی در اونها موجود نیست. با فرمت‌های متعددی که این سایت‌ها در اختیارتون می‌ذارن، می‌تونید در هر محیط گرافیکی کار کنید و نوشته خروجی رو با خیال راحت به اجزای گرافیکی دیگه انتقال بدید.

1 دیدگاه دربارهٔ «دو سایت برای خطاطی آنلاین;

  1. سلام
    در یکی از برنامه‌های کلیک سایتی را برای جمع‌آوری سرمایه برای ایده‌های نو معرفی کردین اگر می‌شه لطف کنید لینک اون سایت را برای من ایمیل کنید. خیلی خیلی لازم دارم.
    باتشکر

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید