سایت شما روی چی، چه شکلیه؟

وقتی که یک سایت یا وبلاگ تازه طراحی می‌کنیم و روی اینترت فعالش می‌کنیم، ظاهراً همه چیز مرتب به نظر میاد.

اما مشکل وقتی شروع می‌شه که ما کم‌کم ایمیل‌هایی از مخاطبانمون می‌گیریم که نمی‌تونن سایتمون رو درست ببینن. یعنی صفحات سایت ما به هم ریخته به دستشون می‌رسه. علتش هم اینه که ملت از سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و وسایل و مرورگرهای مختلفی به سراغ سایتمون میان.

یک طراح سایت شاید بتونه انواع مرورگرها رو روی کامپیوترش نصب کنه اما مسلماً نمی‌تونه همه لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها و موبایل‌ها رو برای آزمایش داشته باشه. اینجاست که سر و کله سایت‌های دیگه‌ای پیدا می‌شه تا بهمون کمک کنن.

اولین سایت اسمش هست Browser Shots که نشون می‌ده وب‌سایتتون در مرورگرهای مختلف چطور دیده می‌شه. مثلاً سایت من اوضاعش این شکلیه. می‌تونید روی هر کدوم از عکس‌های کوچیک کلیک کنید و بزرگ‌ترش رو ببینید.

امابه نظرم گل سرسبد سرویس‌های این‌چنینی Screenfly هست. این سرویس اوضاع سایتتون رو در انواع موبایل‌ها، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و لپ‌الپ‌ها با رزلوشن‌های مختلف خواهید دید.

برای گرفتن نتیجه خوب بهتره که مرورگر خودتون هم آخرین نسخه باشه تا بتونین ببینید که اسکرین‌فلای چطوری کار می‌کنه. بعد از این که آدرس سایت مورد نظر رو وارد کردید، نتیجه رو در صفحه بعد خواهید دید. روی لبه‌های مختلف سمت چپ حرکت کنید و از بین زیرشاخه‌ها انتخاب کنید که مثلاً از دید چه گوشی همراهی می‌خواهید سایتتون رو ببینید. اگر گزینه‌تون تبلت یا گوشی باشه، می‌تونید در حالت چرخش ۹۰ درجه دستگاه هم سایتتون رو بررسی کنید. گزینه دیگه‌ای هم هست برای این که سایت رو در حال سریدن به پایین و بالا در مرورگر مشاهده کنید.

 

1 دیدگاه دربارهٔ «سایت شما روی چی، چه شکلیه؟;

دیدگاهتان را بنویسید