ترندز مپ؛ توییت‌های تازه روی نقشه

به نظر میاد که خبرنگار شهروندی همه جای دنیا رو برداشته و خیلی از ما اخبار رو از روی شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنیم. کافیه یه گوشه دنیا یه اتفاقی بیفته و ما به دنبال ساکنان اون بخش از دنیا بگردیم و توییت‌هاشون رو دنیال کنیم تا بتونیم از نزدیک جریان رو پیگیری کنیم.

من معمولاً برای برنامه نوبت شما، دنبال اخبار تازه‌ای می‌گردم که توسط شهروندان توییت شده. یک راهش اینه که هش‌تگ‌ها رو دنبال کنم. اما با این کار ممکنه خیلی از تصاویر و توییت‌ها رو از دست بدم چون گاهی چنان سرعت به‌روز شدن یک تگ زیاده که خیلی‌هاش از نظر دور می‌مونه. گاهی یکی از یک جای دیگه دنیا با همون هش‌تگ توییت می‌کنه و طبیعتاً درجه اهمیت توییتی که در محل باشه بسیار بیشتر از توییتی هست که از یه جای دیگه با همون تگ میاد.

حتماً خبر دارید که این روزها لندن و تعدادی دیگه از شهرهای انگلستان گرفتار درگیری‌های خیابانی جوانان معترض و شورش‌های خیابانیه. حداقل یک موردش رو از نزدیک شاهد بودم و این دو ویدئو رو گرفتم: ویدئوی یک، ویدئوی دو

اما چطور می‌شه توییت‌ها، ویدئوها و عکس‌هایی از محل رو دید؟ برای این که سرعت کار بالا بره، ابزارهای زیادی هست. سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی با کارایی‌های مختلف عرضه شده اما ترندز مپ Trends Map یه چیز دیگه‌ست. شما کافیه محل مورد نظر رو در جعبه جست‌وجو وارد کنید تا روی نقشه اون محل برید و برچسب‌ها رو ببینید. با کلیک روی هر برچسب می‌تونید جزئیات بیشتری رو ببینید.


کوچکی یا درشتی هش‌تگ‌های روی نقشه نشون‌دهنده اینه که چقدر اهمیت دارند و بر اساس این که چقدر تازه هستند پررنگ‌تر می‌شن. بنابراین شما با یک نقشه زنده پر از توییت و عکس و ویدئو و خبر روبه‌رو هستید که به طور زنده تازه می‌شه. وقتی مثلاً وارد صفحه لندن می‌شید، می‌بنید که بعضی از تگ‌ها برچسب برکینگ قرمزرنگی دارند. این نشون‌دهنده خبر فوری بودن اونهاست

این سایت فعلاً اطلاعاتش رو از توییت‌های انگلیسی می‌گیره اما برنامه آینده‌شون اضافه کرده زبان‌های دیگه هم هست. سایت همه کشورها و شهرها رو پوشش نمی‌ده اما ایران جزو این کشورها هست. برای مثال شهر تهران رو از اینجا می‌تونید ببینید. امکانات و آمار زیادی هم همراه با سایت هست که در طول استفاده از اون، باهاشون برخورد می‌کنید. از طرفی زنده بودن نقشه باعث می‌شه تا به محض این که در یک نقطه تگی درشت شد، متوجه بشید که اتقاقی در اون بخش از دنیا در حال وقوعه. از به روز بودن لذت ببرید شما اتاق خبر خودتان را دارید همراه با همکارانی که هیچ مزدی نمی‌گیرند.

2 دیدگاه دربارهٔ «ترندز مپ؛ توییت‌های تازه روی نقشه;

دیدگاهتان را بنویسید