مت کدوم جهنمیه؟

مت ۳۴ سالشه و کاری که دوست داشت تموم عمر انجام بده، بازی ویدئویی بود. البته خیلی زود به این آرزو رسید و خیلی هم ازش لذت می‌برد اما سرانجام متوجه شد که ممکنه چیزهای دیگه‌ای هم وجود داشته باشن که از دستشون داده. فوریه سال ۲۰۰۲ از شغلش در بریزین استرالیا استعفا داد و با استفاده از پس‌اندازش تصمیم گرفت تا سراسر آسیا رو زیر پا بذاره. اون سایتی رو ساخت تا فک و فامیل و آشناهاش ازش بی‌خبر نباشن و اسمش رو هم گذاشت Where the hell is Matt یا «مت کدوم جهنمیه؟»
چند ماهی سفر کرد تا یکی از دوستاش بهش یه پیشنهاد جالب داد. اونها داشتن یه جایی توی هانوی (ویتنام) عکس می‌گرفتن که دوستش گفت: راستی چرا اونجا نمی‌ایستی و نمی‌رقصی؟ من هم ضبطش می‌کنم. مت یه جور رقص بیشتر بلد نبود و اتفاقاً خیلی هم رقصش بد بود. اما به هر حال پیشنهاد دوستش پیشنهاد خوبی بود.
چند سالی گذشت و یکی ویدئوی مت رو دید. این ویدئو رو به نفر بعدی رد کرد. این ویدئو همین طور دست به دست چرخید و مت یک شبه کلی مشهور شد. همه به هم می‌گفتن ویدئوی این پسره رو ببین که چقدر خنده‌داره.
اقبالی که به ویدئوی اول مت شد، باعث شد تا شرکت آدامس استراید بیاد سراغش و بهش پیشنهاد داد که یه سفر دیگه رو شروع کنه. مت ازشون پرسید که بابتش پول هم می‌دید؟ اونها گفتن آره.

مت دید که این یکی هم پیشنهاد خوبیه. پس در سال ۲۰۰۶ سفرش رو شروع کرد و در طول شش ماه ۳۹ کشور رو در همه قاره‌ها زیر پا گذاشت و حسابی رقصید. ویدئوی دوم، مت رو بیش از پیش مشهور کرد و حدوداً در ماه ژوئیه دیگه نیمچه‌مشهور شده بود.

یک بار دیگه هم در سال ۲۰۰۷ مت با یک ایده تازه به سراغ آدامس استراید رفت و گفت که این بار از مردم بخواد تا باهاش برقصند. این شرکت وقتی دید که این هم ایده خوبیه، باهاش موافقت کرد و این بار هم کار انجام شد.
مت با دوست دخترش ملیسا و سگش سیدنی در واشنگتن زندگی می‌کنه. اون شغلی به جز همین کاری که با استراید انجام می‌ده نداره. خیلی هم براش مهم نیست که چه کاری داره می‌کنه. پولدار نیست اما چند تا کلک خوب برای ارزون سفر کردن توی آستینش داره. این آقای چپ دست فکر می‌کنه آمریکایی‌ها نیاز دارند تا بیشتر به خارج از کشور سفر کنند. خودش هیچ وقت دانشگاه نرفته و تنها هنرش تا پیش از این سفرها این بوده که در دوران جوانی می‌تونست توی بار، هفت تا فاشق چایخوری رو از صورتش آویزون کنه که البته با این اوضاع و این مهارت نمی‌شد شغل چندان مناسبی برای آینده دست و پا کرد.

خلاصه این که گاهی با ایده های کوچیک می‌شه کارهای جالبی کرد. مثل همین کاری که مت هاردینگ انجام داد. ویدئوی سال ۲۰۰۸ رو ببینید که تا الان بیش از ۳۸ میلیون بار دیده شده.

7 دیدگاه دربارهٔ «مت کدوم جهنمیه؟;

    • اتفاقاً بهش فکر کردم اما در این یک مورد ترجیح دادم یه کم به ترجمه واژه به واژه وفادارتر باشم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید