شهربازی غیررسمی انگری‌بردز در چین

نویسنده میهمان: شهرزاد کریمی

بعد از گل کردن بازی انگری بردز و پر شدن بازار از تی‌شرت و کفش و کیف و انواع و اقسام وسایل جانبی با تصویر پرندگان مشهور، حالا نوبت کمی شادی و نشاط خارج از محیط مجازی شده.

شاید شما این آگهی تبلیغاتی شرکت تی‌موبایل رو دیده باشید که یک جور انگری بردز در اندازه‌های واقعیه. اما از اونجایی که چینی‌ها این جور مواقع آروم نمی‌شینن و کاری هم با کپی‌رایت ندارند، یک پارک بازی از این پرندگان خشمگین راه انداختند. با افتتاح پارک بازی جدیدی در چین، علاقمندان به بازی انگری بردز می‌تونند با تیر و کمان‌های غول‌آسا به جنگ خوک‌های بادکنکی جنایتکار برن و با کمی ورجه وورجه از اوقاتشون لذت ببرن.
با اینکه برعکس بازی اصلی، تمام شلیک‌ها یا از محدوده خارچ پرتاب می‌شن، باعث آبروریزی و البته استقبال بی‌نظیر طرفداران این بازی بوده. از طرفی ممکنه که این ایده دری رو به بازاری جدید برای سازندگان بازی‌های کامپیوتری باز کرده باشه.
همون طور که گفتیم، سازندگان این پارک با خالق اصلی بازی Rovio هیچگونه هماهنگی نکرده‌ن بنابراین امکان شکایت قانونی شرکت فنلاندی همچنان به قوت خودش باقیه.اما شرکت ویندوز آو د ورلد که این پارک رو راه انداخته، گفته که با هیچ کسی سر جنگ نداره و ممکنه که این اقدامشون به یک شراکت پرسود هم منتهی بشه. اونها از شراکت استقبال می‌کنند و انتظار دارند که رویو به انها اجازه شبیه‌سازی محیط بازی در دنیای واقعی رو بده.
سرمایه شرکت رویو ارزشی بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار داره و زینگا و والت دیزنی که در حال مذاکره باهاشون هستند، تا حالا چیزی بیش از ۱۴۰میلیون دلار از فروش لباس واسباب‌بازی و وسایل جانبی به جیب زدند. بنابراین ممکنه هر دو شرکت از این مشارکت جدید سود ببرند و شاید این بازی بازنده‌ای نداشته باشه.

حالا می‌تونید یه نگاهی به ویدئویی بندازید که از این پارک گرفته شده:

منابع

– Illegal Angry Birds theme park appears in China, T3
– Angry Birds theme park opens in China, CNNGo
– Angry Birds Theme Park Takes Off in China, Forbes
– Angry Birds theme park in china, Gizmaestro

دیدگاهتان را بنویسید