استیو جابز، اندروید را ‘محصولی دزدی’ می‌خواند

نویسنده میهمان: امید کُرات

استیو جابز اندروید را محصولی دزدیده شده از سیستم عامل iOS شرکت اپل می‌دانست و به هر قیمتی شده بود، قصد شکایت و دادخواهی علیه آن را داشت.

پس از انتشار جزئیات بیشتری از بیوگرافی جابز، نوشته والتر ایساکسون که در آن به عدم پذیرش استیو جابز برای درمان سرطان وی اشاره شد، نفرت او از اندروید به چشم می‌خورد. این بیوگرافی روز دوشنبه به بازار خواهد آمد و همزمان با آن جزئیات بیشتری از این بیوگرافی منتشر خواهد شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، جابز در مورد اندروید و ارتباطش با مدیرعامل سابق گوگل، آقای اریک اشمیت که قبلا در اپل کار می‌کرد و سپس استعفا داد، احساس می‌کرد مورد خیانت واقع شده است. جابز در این مورد گفته بود:

اگر شده تا آخرین نفسی که دارم تلاش می‌کنم، تا آخرین پنی ۴۰ میلیارد دلار سرمایه اپل را مصرف می‌کنم تا این مورد اشتباه را تصحیح کنم. من اندروید را نابود می‌کنم، برای اینکه محصولی دزدی است. سر این موضوع جنگ اتمی راه خواهم انداخت.

البته بعد از این نقل قول آقای جابزمیزان سرمایه اپل دو برابر هم شده است. از طرفی دیگر، هیچ نشانه‌ای مبنی بر کوتاه آمدن اپل بر سر شکایت از اندروید، دیده نمی‌شود.

جابز به روشنی اعلام کرد که با هر هزینه‌ای به این عمل دست خواهد زد. در حال حاضر هم اپل شکایاتی علیه HTC، سامسونگ و بقیه تولیدکنندگان وسایل مبتنی بر اندروید در جریان دارد و باید دید آیا تیم کوک، مدیرعامل جدید اپل، این اقدامات را ادامه خواهد داد یا خیر.

منبع

4 دیدگاه دربارهٔ «استیو جابز، اندروید را ‘محصولی دزدی’ می‌خواند;

 1. ولی خودمونیما
  این جابز هم روحیاتش خیلی شبیه دیکتاتورها بود.
  خدا رو شکر سیاستمدار نشد وگرنه دنیا با این هم کلی داستان داشت.
  دیگه فکر می‌کرد به‌وجودآورنده و خالق تمام دیوایس‌ها،اپلیکیشن‌ها و سیستم‌عامل‌های دنیاست…
  یه کتاب آسمانی هم نازل می‌کرد دیگه کاملاً جنسش جور می‌شد!

  پاسخ
 2. واقعا درست می‌گفت. هرکسی باید بر اساس خلاقیت خودش کار بکنه! گوگل از یه طرف می‌ره از فیس‌بوک کپی می‌زنه از یه طرف از آفیس مایکروسافت (تحت وب) از ios برای اندروید. عین اختاپوس به همه جا چنگ انداخته. حس مثبتی بهم نمی‌ده. حالا دوستان می‌گن کپی نگرفته ایده گرفته. هر چی که هست گوگل فرآیند و پروسه دلچسبی رو طی نمی‌کنه. حس بدی دارم. مطمئن باشین مردی با فهم و شعور استیو جابز می‌دونست داره چی می‌گه. اندروید پکیجی از دزدی‌های مختلف از شرکت‌های متعددی است و فقط از دیوار اپل بالا نرفته.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید