راهی بهتر برای همخوان کردن مطالب از گودر به پلاس

نویسنده میهمان: امید کُرات

«برایان شی»، یکی از مدیران تولید سابق گوگل‌ریدر، تغییرات جدید ریدر را «فاجعه» خواند. او یکی از علت‌های این اتفاق را ترک اکثر اعضای تیم اولیه ریدر از گوگل دانست و گفت تیم جدید، هدف این محصول را نتوانسته‌اند درک کنند.

برایان در ادامه گفت: «هر کسی که این به‌روزرسانی تازه را اعمال کرده، در اصل از آن استفاده نمی‌کرده، در واقع چیزی نمی‌خوانده است. ریدر محصولی برای تولید اطلاعات به صورت سریع بود. ما آن را طوری طراحی کرده بودیم که در این مورد بسیار خوب عمل کند. گوگل+ محصولی برای مرور پیوندهای مختلف (چیزی مثل مانند فیس‌بوک) و ارتباطات اجتماعی است. برداشتن الگوی گوگل+ و درج آن در ریدر بدون هیچ توجهی به کاربردی بودن آن، افتضاح است».

یکی دیگر از ایرادهایی که برایان در این مورد اعلام کرده، سخت شدن همخوان کردن یک نوشته، در رابط کاربری جدید است. به جای اینکه به راحتی بتوان روی «همخوان کردن» کلیک کرد یا از میان‌بر صفحه‌کلیدی آن استفاده کرد، اول باید روی ۱+ کلیک کنید، بعد روی «همخوان کردن در گوگل+»، بعد مخاطب را انتخاب کنید و بعد روی دکمه «همخوان کردن» کلیک کنید. مشکل دیگر هم این است که کلاً ۱+ها عمومی هستند و حتی اگر پست را برای یک یا دو نفر به اشتراک بگذارید، ۱+ شما به صورت همگانی به نمایش در خواهد آمد.

خوشبختانه روش دیگری هم برای همخوان کردن بدون نیاز به کلیک روی ۱+ وجود دارد. کافی است روی جعبه Share (محل پیکان در شکل زیر) در بالای نوار مشکی صفحات گوگل کلیک کنید.

منبع

5 دیدگاه دربارهٔ «راهی بهتر برای همخوان کردن مطالب از گودر به پلاس;

 1. کلمه انگلیسی معادل همخوان چیه ؟ لطفاً در این موارد اگر هم کلمه‌ای را ترجمه می‌کنید، اصل انگلیسی آن را هم در پرانتز بنویسید تا ما که کلاً گوگل را با رابط کاربری انگلیسی استفاده می‌کنیم هم بفهمیم.

  پاسخ
 2. نیما جان مشکل بزرگ برای امثال من اینه که وقتی مطالب طولانی را همخوان می‌کنی همه آن در پلاس قابل مشاهده نیست و برای خواندن کامل مطلب باید دست به دامن فیلترشکن شد و این مشکل بزرگ ماست.
  در واقع با تغییرات گوگل‌ریدر ما رسماً و مستقیماً تحریم شدیم.

  پاسخ
 3. سلام من گزینه share را که هم دراین مطلب و هم مطلبی که قبلاً این گزینه را نشان داده بودید پیدا نکردم لطفاراهنمایی فرمایید متشکرم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید