سایتی که صفحه نخست روزنامه‌ها را «جار» می‌زند

اگه یه سری بزنید به جلوی باجه‌های فروش مطبوعات، افرادی رو می‌بینید که دارن صغحه اول روزنامه‌ها رو مطالعه می‌کنند. این یکی از کم‌خرج‌ترین روش‌های مطالعه محسوب می‌شه. از طرفی آدم می‌تونه با خوندن تیترهای روزنامه‌های مختلف از دیدگاه‌های مختلف مطلع بشه.

البته همیشه که نمی‌شه رفت جلوی باجه‌ها ایستاد. خیلی وقت‌ها هم روزنامه‌ها تموم شدن. گاهی هم بعضی از باجه‌ها همه روزنامه‌ها رو ندارند. اینجاست که سایت جار به درد می‌خوره.

چنین ایده‌ای البته قبلاً اجرا شده و معروف‌ترین نمونه خارجیش سایت نیوزیوم  Newseum هست که روی جلد ۸۰۰ روزنامه از سراسر دنیا رو روی سایت قرار می‌ده.

سایت جار هم صفحه اول روزنامه‌ها رو یک جا جمع‌آوری می‌کنه و در یک چینش منظم و مرتب در اختیارتون می‌ذاره. روزنامه‌ها دسته‌بندی دارند و بر اساس موضوع می‌شه در بخش‌های جداگانه دیدشون. سایت بایگانی مرتبی هم داره که بر اساس تاریخ می‌تونید، روزنامه‌ها رو پیدا کنید.

گوشه سمت راست و بالای سایت می‌شه شیوه‌های مختلف مشاهده رو انتخاب کرد یا دکمه اجرا رو زد تا به صورت اسلاید شو روزنامه‌ها به نمایش در بیان. در عین حال می‌شه زمان وقفه روی هر روزنامه رو هم تنظیم کرد.

از قرار معلوم امکان این رو پیش‌بینی کردند که بشه از راه ایمیل هم محتوا رو مطالعه کرد یا بشه صفحه اول روزنامه‌ها رو توی سایت خودتون هم درج کنید اما این دو امکان هنوز فعال نیستند. گزینه‌های دیگه سایت هم کار نمی‌کنن. برای سایت امکان نام‌نویسی هم فراهم شده اما با نام‌نویسی هم امکان تازه‌ای براتون فراهم نمی‌شه.

برای این سایت اپلیکیشن اندرویدی هم هست که البته فقط از روی سایت خودشون قابل دریافته نه از روی اندروید مارکت.

طبیعتاً انتظار می‌ره برای سکوهای دیگه موبایل هم اپلیکیشنش منتشر بشه و البته خیلی خوب می‌شد اگه هر روزنامه رو به سایتش لینک کنند تا اگه کسی علاقمند بود، بیشتر مطالعه کنه.

6 دیدگاه دربارهٔ «سایتی که صفحه نخست روزنامه‌ها را «جار» می‌زند;

 1. سلام نیما جان،
  ممنون بابت معرفی. این سایت به طور آزمایشی افتتاح شده و مواردی که کار نمی‌کنند بزودی فعال خواهند شد.
  بروزرسانی خودکار در اپلیکشین موبایل جار پیش‌بینی شده و بزودی روی اندورید مارکت و مارکت‌های ایرانی عرضه خواهد شد.
  در ضمن حداکثر تا یک ماه دیگه این پلت‌فرم روی سایر پلت‌فرم‌های موبایل عرضه خواهد شد.

  در بخش آرشیو هر روزنامه هم شناسنامه روزنامه قرار داره همراه با لینک سایت روزنامه برای مثال.

  پاسخ
  • بسیار عالی نیمای عزیز.
   منظورم لینک صفحه اول هر روز به لینک یکتای همون روز در سایت روزنامه هست که البته قبول دارم کار ساده‌ای نیست اما مفیده

 2. نیمای عزیز فراموش نکن که سایتی مثل newseum از اطلاعات بارگذاری شده در وب سایت روزنامه‌ها استفاده می‌کنه در حالیکه در ایران خیلی از روزنامه‌ها وب‌سایت ندارند یا وب‌سایتشان دیر به روز می‌شن. پس نمی‌توان جار را با آن مقایسه کرد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید