ترسیم نقشه از استان‌هایی که بازدید کرده‌اید

جادی عزیز برنامه‌ای نوشته که بهتون کمک می‌کنه از استان‌هایی که به اونها سفر کردید، نقشه‌ای ترسیم کنید. تصویرش می‌تونه براتون جالب باشه و در ضمن جاهایی رو که دم دستتون هستند، ولی وقت و حوصله نکردید، برید ببینیدشون رو بهتون یادآوری کنه.

می‌دونم که جادی این کار رو در اوقات فراغتش و به خاطر علاقه شخصیش نوشته اما وقتی برنامه‌های این طوری رو می‌بینم، همیشه فکرم پرواز می‌کنه و کلی ایده برای کامل‌تر شدنش میاد توی ذهنم. بعید می‌دونم جادی به خاطر مشغله زیادش، بتونه تا این حد ادامه‌ش بده. اما فکر می‌کنم خیلی خوب می‌شد اگه فرضاً می‌شد روی هر استان که کلیک کنی، هتل‌ها و مهمانسراهای دور و برش رو نشون می‌داد. یا اگه می‌شد به جایی که توش اقامت کردید، امتیاز داد و کارهایی از این قبیل. این طوری این سایت صرفاً از حالت سرگرمی خارج می‌شد و خدمات بیشتری هم ارائه می‌داد.

شاید هم اشتباه می‌کنم. بعضی از پروژه‌ها باید در حد یک پروژه سرگرم‌کننده باقی بمونن. در این صورت شاید بهتر باشه جادی، دکمه‌های همخوان کردن رو هم برای تصاویر خروجی بذاره تا هر کی بتونه به راحتی نتایج رو در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بذاره. این نقشه استان‌هایی هست که من تا حالا بهشون سفر کردم:

اون دوستانی هم که دلشون می‌خواد نتایج سفرشون رو به کشورهای مختلف به صورت تصویر ببینند، می‌تونند از این سایت استفاده کنند. این نقشه کشورهایی هست که من تا حالا بهشون سفر کردم:

نمونه دیگه ای اپلیکیشن فیس‌بوکی سایت Trip Advisor هست که کلاً خدمات پیدا کردن محل اقامت در سراسر دنیا رو ارائه می‌ده و یکی از مشهورترین‌ها در دنیاست. من که مشتری ثابتش هستم. اما اپلیکیشن فیس‌بوکیش هم می‌تونه همین سرویس شهرهایی رو که در دنیا رفتید، روی نقشه ترسیم کنه. این نمونه‌ای از شهرهایی هست که من تا حالا رفتم:

3 دیدگاه دربارهٔ «ترسیم نقشه از استان‌هایی که بازدید کرده‌اید;

 1. استاد چه سریع نوشتی (: در مورد تکمیل کردن اگر بحث چیزهایی مثل آمار و جنسیت و اینها باشه شاید بد نباشه اما از حوصله مخاطب ممکنه خارج بشه.

  در مورد ریتینگ و اینها خوبه ولی خب کلا یک کار جدی و بزرگ می‌شه و در ضمن بهتر روی بسترهایی که الان هم هستن بره (مثلا من درک نمی‌کنم چرا وزارت فلان و بهمان یک پروژه تعریف نمی‌کنه که دو تا آدم کل ایران رو بچرخن و همه جاهای مهم رو به فوراسکوئر اضافه کنن).

  در مورد همخوان کردن هم این مشکل هست که سرور من توانایی‌اش رو نداره. یعنی بار روش زیاد می‌شه. هر کس باید خودش ذخیره کنه و جدا شر کنه. می‌دونم حیفه ولی خب سرور من خیلی جمع و جوره.

  بازم ممنون از دقت و نکات مهمی که گفتی که متاسفانه اکثرشون همونطور که می‌گی جدیت بیشتری می‌خوان.

  پاسخ
 2. نیما جان، با طرح و ایده‌هات کاملا موافقم ولی تنها در صورتی امکان‌پذیر هست که مهمانپذیرها و رستوران ها ثبت اینترنتی شده باشند. بارها شده که خود من برای سفر به دنبال هتل‌های ارزن قیمت بودم ولی دریغ از یه نشانی یا تلفن.
  به امید اینکه به زودی ایران عزیز نیز به این چرخه متصل بشه

  پاسخ
  • به نظرم بخشی از این سستی‌ها متوجه ادمین‌های ایرانی هست. می‌تونن به رحتی وب‌سایتی برای این کار درست کنند و با یک سیاست درست کاری کنند که هتل‌ها و میهمانسراها خودشون رو ثبت کنند. فهرست جامعی از این اماکن اقامتی هم وجود داره که می‌شه وارد دیتابیس کرد.

دیدگاهتان را بنویسید