ایمیل ملی و یک نکته فوق‌العاده!

این نوشته درباره ایمیل ملی ایران هست که این روزها هم تبلیغات زیادی درباره‌ش می‌شه هم به نظر میاد که با ایجاد مشکلات برای اتصال برای سرویس‌های چون جی‌میل و یاهو، سعی می‌شه تا کاربران اینترنت رو به سمت استفاده از ایمیل ملی سوق بدند.

این نوشته توضیح می‌ده که این سرویس در واقع یک سرویس Anonymous remailer محسوب می‌شه. البته برای یک نفر که حرفه‌ای باشه امکانش هست که با استفاده از کنترل هد ایمیل دریافتی، ایمیل جعلی رو تشخیص بده اما برای همه این ممکن نیست و به اشتباه می‌افتند.

نویسنده میهمان: آرمین

خب اول از همه همونطور که قبلا هم به کرات گفتم من ایمیل ملی رو دوست دارم! و حتی باعث افتخاره که آدرس ایمیلم «ات ایران . آی‌آر» هست. مشکل اینجاست که ای کاش بهتر اجرا می‌شد. ای کاش جوری بود که واقعا ترغیب می‌کرد که ازش استفاده کنیم. بگذریم٬ بحث الانم اینها نیست!
امروز به یه نکته خیلی جالب توی ایمیل ملی برخورد کردم. ایمیل ملی ات ایران٬ به شما این امکان رو می‌ده که از هر اسم و آدرس ایمیلی که دوست دارید ایمیل بفرستید و لزومی نداره که این ایمیل متعلق به خودتون باشه!
خب این یعنی چی؟ یعنی مثلاً من می‌تونم با آدرس ایمیل دوستم یا استادم یا هرکسی که بخوام برای هر کس دیگه ای ایمیل ارسال کنم بدون اینکه خودش متوجه بشه!
برای مثال عکس‌هایی که اینجا هست رو ببینید. توی عکس اول من در ایمیل ملی یه شناسه دلخواه اضافه کردم (بدون نیاز به هیچگونه تأیید)!

و توی عکس دوم از این آدرسی که خودم ساختم (که گفتم می‌تونه آدرس ایمیل دوست من باشه) یک ایمیل فرستادم. و توی عکس سوم همونطور که می‌بینید ایمیل با موفقیت در مقصد دریافت شده و در قسمت فرستنده هم آدرسی که من داده بودم نشون داده می‌شه. بدون اینکه هیچ نشونه‌ای از فرستنده ی اصلی وجود داشته باشه!


برای اینکه این قضیه ملموس‌تر بشه. نوی عکس ۴ و ۵ همون‌طور که میبنید من از طرف صادق جم عزیز یک ایمیل فرستادم. و خودش احتمالا الان توی خوابه!
این ایمیل یک اسپم واقعیه ولی جالب اینجاست که به عنوان اسپم باهاش برخورد نمی‌شه. تنها نکته اینکه در جیمیل (و نه در هیچ سرویس میل دیگه‌ای مثل یاهو هاتمیل یا ..) پیغامی می‌ده که این ایمیل ممکنه جعلی باشه و شما می‌تونید گزارش فیشینگ این رو بدید!


من که امروز از این ویژگی جالب استفاده کردم و چند تا ایمیل از طرف چند تا دانشگاه برای دوستانی که اپلای کرده بودن فرستادم. یم کم مردم‌آزاری و اذیت و خنده! چند تا نامه عاشقانه هم برای اونهایی که در انتظار یار هستن! ولی خب ما که فقط بازی کردیم و یک کم با دوستامون خندیدیم ولی آیا اینکه بدون نیاز به هیچگونه تأیید بتونی از طرف هر کسی دوست داشته باشی٬ اونم به این راحتی٬ ایمیل بفرستی یک کم ترسناک نیست؟

10 دیدگاه دربارهٔ «ایمیل ملی و یک نکته فوق‌العاده!;

 1. این دستاورد بزرگ و عظیم رو خدمت مقام معظم رهبری‌شون و هواداران ذوب در ولایتش تبریک عرض می‌کنم.

  پاسخ
 2. تعجبی هم نداره، خب اسمش ایمیل ملیه دیگه، مگه نیست؟ باید هم همه ملت غیور به محتویاتش دسترسی داشته باشن. حالا راهکار هم که نشون می‌دن، ما آدمای قدرناشناس هی بهونه می‌گیریم… در واقع اگه این امکانم اضافه کنن که بشه ایمیل بقیه رو هم چک کنیم، دیگه حرف نداره. والا!!!

  پاسخ
 3. نیازی نیست به ایمیل ملی و اینا. اگر یک کمی از تلنت و اینا سر در بیاری می‌تونی همین طوری برای هر کی دلت خواست از طرف هر کی دلت خواست ایمیل بفرستی.

  پاسخ
 4. این ایمیل ملی اصلی نیست ظاهرا. چون اصلی رو هنوز دارن مناقصه می‌دن و بحثش داغ هست. اما تو این مدت چندین جا سعی کرده یه چیزی بالا بیاره و اسمش رو بگذاره ایمیل میلی. یکیش هم مال پست بود. همه هم افتضاح و پر از سوتی

  پاسخ
 5. نکته جالب دیگر اینکه: بروید و بر روی «تماس با ما» کلیک کنید تا ببینید که هم آنتی ویروس و هم گوگل کروم تشخیص می‌دهند که امضای اس‌اس‌ال ایمیل ملی نیز معتبر نیست و جعلی است!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید