پخش زنده بی‌بی‌سی فارسی روی یوتیوب

اگر اهل یوتیوب باشید، احتمالاً می‌دانید که در بخشی از این سایت می‌شود برخی از شبکه‌های تلویزیونی را به طور زنده تماشا کرد.

تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی یک کانال یوتیوبی دارد که تا پیش از این تنها می‌شد برخی از ویدئوهای تولیدی را روی این کانال یوتیوبی مشاهده کرد. از طرفی برخی از بینندگان این شبکه به خاطر سرعت پایین اینترنت، نمی‌توانستند به طور بهینه از پخش زنده تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی روی وب‌سایت بهره ببرند.

حالا کانال یوتیوبی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی سر و شکل تازه‌ای به خودش گرفته است. ضمن این که امکان پخش زنده هم از کانال یوتیوبی این شبکه فراهم شده است. با انتخاب بخش پخش زنده برنامه‌هاى تلویزیون فارسى بى‌بى‌سى که در بالای صفحه است، می‌توانید این شبکه را به طور زنده مشاهده کنید.

مشارکت میان شرکت‌های بزرگ در نهایت به نفع مخاطبان محصولات آنها منجر خواهد شد. حالا چه این همکاری‌ها در قالب ادغام شدن آنها باشد چه همکاری میان آنها. یوتیوب تا کنون با این نوع همکاری‌ها مخاطبان تازه‌ای را به سوی خود جلب کرده و توانسته از این راه آگهی‌های بیشتری را به نمایش بگذارد. شبکه‌های تلویزیونی هم با پخش زنده خود از راه سایت‌ها و نرم‌افزارها و ابزارهای دیگر توانسته‌اند دامنه وسیع‌تری از مخاطبان را به سوی خود جلب کنند. بنابراین سود چنین همکاری‌هایی علاوه بر مخاطبان نصیب این شرکت‌ها هم خواهد شد.

من نگاهی به فهرست شبکه‌های تلویزیونی انداختم که روی یوتیوب پخش زنده دارند. تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی نخستین شبکه فارسی‌زبان در میان این شبکه‌هاست. امیدوارم شبکه‌های فارسی دیگر هم به این مجموعه بپیوندند تا امکان مشاهده همه شبکه‌ها تسهیل شود.

4 دیدگاه دربارهٔ «پخش زنده بی‌بی‌سی فارسی روی یوتیوب;

  1. وقتی ما داخل ایران اینترنت حجمی داریم اونم از نوع آخوندی یه فرمش لود شه شارژمون تموم می‌شه. چه فایده داره؟!

    پاسخ
  2. سلام خیلی ممنون از مطلب خوبتون. فقط یک سؤال داشتم آیا پخش زنده مثل ویدئوهای معمولی نمی‌شه ازش کد embed برای site گرفت یا این امکان هست ولی توسط گردانندگانش active نشده؟!!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید