توییت‌کرده منع توییت چون کُند جناب فارس‌نیوز عزیز؟

بعضی از این سوتی‌های خبرگزاری فارس گاهی بیشتر از بقیه‌ش مشهور می‌شن. نمونه‌ش هم عکس‌های جعلی خبرگزاری فارس از ناآرامی‌های لندن بود که بعداً از روی سایت محوشون کرد و خوشبختانه یه نمونه ازش رو می‌تونید اینجا ببینید.

اما از همه اینها گذشته این یکی دو روز خبرگزاری فارس یه تغییراتی توی سایتش داده که باعث شده یه عده از بچه‌های همیشه آنلاین این جریان رو دست بگیرن و یه کمی سر و صدا به پا بشه. اما قبل از این که بریم سراغ ماجرا بیایید نگاهی بندازیم به تعدادی محدود از خبرهایی که این خبرگزاری درباره شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده:

فیس‌بوک جاسوس سیا و موساد، ۱۳۸۸/۰۸/۱۷

جاسوسی کاربران فیس‌بوک برای رژیم صهیونیستی، ۱۳۸۹/۰۱/۱۸

انتشار خبر جعلی حمله آمریکا به ایران در فیس‌بوک برای جاسوسی از کاربران، ۱۳۹۰/۱۱/۱۵

فیس‌بوک شبکه اطلاعاتی یا جاسوسی؟، ۱۳۸۸/۰۹/۰۱

نقش فیس‌بوک و توییتر در جنگ روانی سایبرنتیک علیه ایران، ۱۳۸۸/۰۵/۱۷

و البته ده‌ها خبر دیگه از همین دست که اگه این سایت و اخبارش رو دنیال کرده بودید بهتر از من می‌دونید. اما حالا اگه به سایت فارس نیوز برید، با صحنه جالبی مواجه می‌شید. دکمه‌های همخوان کردن اخبار در فیس‌بوک و توییتر و گوگل‌پلاس. اینجاست که جریان قسم حضرت عباس و دم خروس عینیت پیدا می‌کنه.

خب برادر من مگه مجبوری حرفی بزنی که هنوز توی وب‌سایتت موجوده و بعد خودت در عمل نقضش کنی؟ اگه شبکه‌های اجتماعی جاسوس هستند و تو داری به همه هشدار می‌دی که عضوش نشن و ازش استقاده نکنن، دیگه چرا دکمه‌هاش رو می‌ذاری اون پایین؟ اصلاً به چه حقی بازدیدکنندگان سایتت رو تشویق می‌کنی در سایتی عضو بشن که حداقل چند نفر رو در داگاه‌های پس از انتخابات ریاست‌جمهوری پیشین به خاطر عضویت در اونها توبیخ کردند؟

 

 

 

با این حساب به فارس‌نیوز توصیه می‌کنم با گذاشتن این دکمه‌های جاسوس سیا و موساد برای خودش دردسر درست نکنه و از عضویت در لانه جاسوسی انصراف بده.

 

4 دیدگاه دربارهٔ «توییت‌کرده منع توییت چون کُند جناب فارس‌نیوز عزیز؟;

 1. بعد از قضایای سال ۸۸ رژیم داره عواملش رو در فضای مجازی فعال‌تر می‌کنه. جدا از اون فیلترینگی که بر ضد معترض‌ها انجام می‌شه من حتی شنیدم واسه بسیجی‌ها کلاس‌های وبلاگ‌نویسی برگذار می‌شه!! نمونه‌هاش رو در گوگل‌پلاس و یوتیوب و حتی فیس‌بوک زیاد می‌بینم. اکانتهایی که فقط وظیفشون منحرف کردن بحث‌ها در فضای مجازی هست و کامنت گذاشتن زیر مطالب اعتراضی نسبت به رژیمه. حالا فارس هم داره همین رویه رو ادامه می‌ده.

  پاسخ
 2. نیما جان اینام جیره‌خورهای رژیم هستند. پول می‌گیرند لایک کنند و کامنت بذارن. توی فیس‌بوک صفحه زدند کوروش یهودی کثیف. حتی گفتند کوروش گی بود. با یه سرچ کوچولو تو فیس به خانه فساد این بسیجی‌ها می‌رسی.

  پاسخ
 3. استفاده از ابزار گوگل، فیسبوک یا توئیتر دلیلی بر تایید یا رد آنها یا تغییر موضع فارس نمی‌تواند باشد
  بالاخره با توجه به نفوذ این شبکه‌ها فارس هم بایستی جدای از دیدگاهش از فضای آنها استفاده کند

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید