خطای ۴۰۴ و کمک به یافتن افراد گمشده

صفحه خطای ۴۰۴ رو که می‌شناسید. قبلاً به اندازه کافی درباره‌ش حرف زدم. می‌تونید به نوشته‌های قبلی و البته مسابقه‌ای که قبلاً در این زمینه برگزار کردم مراجعه کنید. اما این صفحه پتانسیل زیادی داره که می‌شه ازش استفاده‌های مفیدی کرد. پیشتر هم یک مسابقه خطای ۴۰۴ برای طراحی بهتر این صفحه برگزار کرده بودم.

همون طور که می‌دونید خطای ۴۰۴ مربوط به صفحات یا پیوندهایی در وب‌سایتتون هستند که پیدا نمی‌شن یا به عبارت دیگه گم شدن. خیلی از وب‌سایت‌ها میان و این خطا رو کاربرپسند می‌کنن و بیننده رو به صفحات دیگه راهنمایی می‌کنن.

یکی از این ایده‌های جالب رو سایت نات فاوند پیاده کرده. این سایت پیشنهاد می‌ده تا با قرار دادن یک اسکریپت در سایتتون، تصاویر و مشخصات یک کودک گمشده در صفحه نمایش بدید. در واقع از پتانسیل این صفحه برای پخش تصاویر کودکان و افراد گمشده استفاده خواهد شد. ممکنه یکی از بینندگان وب‌سایت شما این کودک رو دیده باشه. ممکنه این کودک پیدا بشه.

این هم یکی از ظرفیت‌های پنهان اینترنت که می‌شه ازش استفاده کرد و احساس مفید بودن کرد. صغحه خطای ۴۰۴ عصیان رو هم با همین روش عوض کردم. هر چند بعید می‌دونم که مخاطبان این وبلاگ بتونن در پیدا کردن فرد گمشده‌ای در اروپا کمک کنن، اما خدا رو چی دیدی؟

چه خوبه اگه نهادهای مشابهی در ایران چنین کاری رو انجام بدن. اون وقت می‌شه بخت کمک بیشتر و مؤثری داشت.

 

پ.ن: وقتی که این نوشته را می‌نوشتم، هنوز صفحه خطای ۴۰۴ عصیان رو تغییر نداده بودم. بنابراین منتشرش نکردم تا الان که همه چیز آماده شد. در این فاصله وبلاگ خوب وبلاگینا هم در این زمینه نوشته‌ای منتشر کرد که می‌تونید اون رو از اینجا بخونید.

4 دیدگاه دربارهٔ «خطای ۴۰۴ و کمک به یافتن افراد گمشده;

  1. خیلی خوب بود نیما. واقعاً ایده‌ها هیچ وقت انتها ندارن.
    می‌شه یه درخواست کنم که کد ۴۰۴ سایت خودت رو واسم بذاری و استفاده کنیم؟
    ممنون 🙂

    پاسخ
    • کدی نداره صفحه خطای ۴۰۴ من. همین سایتی که معرفی کردم بهت کد می‌ده که می‌ذاری توی صفحه ۴۰۴ خودت

دیدگاهتان را بنویسید