جنبش سیبیلوها و کمک به درمان سرطان‌های مردانه

نخستین روز ماه نوامبر است و زمانی که یک کنش اجتماعی مشهور آغاز شده اشت: موومبر، جنبشی که از استرالیا آغاز شده است و حالا در سراسر دنیا مشتری پیدا کرده.

دو سال پیش درباره این خیریه نوشته بودم. اگر دوست دارید بدانید که جریان چیست، نوشته «نوامبر، ماه ملی سیبیل» را بخوانید. خلاصه‌اش را بار دیگر نقل می‌کنم:

مؤسسه موومبر Movember که از ترکیب دو کلمه Moustache به معنی سیبیل و November یا همان ماه نوامبر درست شده، یک همچین هدفی دارد. این مؤسسه خیریه تلاش می‌کند تا توجه مردم را به بیماری‌های خاص مردان به ویژه این سرطان پروستات جلب کند. و چه روشی برای جلب توجه بهتر از گذاشتن سیبیل در دوره‌ای که سیبیل دسته‌موتوری چندان مد نیست. برنامه هم این طوری است که از ابتدا تا انتهای ماه نوامبر مردان حامی این طرح سیبیل می‌گذارند تا کمک‌هایی برای این مؤسسه جلب کنند.

امسال هم این جنبش حامیان بزرگی از جمله ژیلت پیدا کرده است. شاید این جنبش بزرگ‌ترین دشمن همین شرکت ژیلت باشد اما این شرکت از قرار معلوم تصمیم گرفته تا تهدیدها را تبدیل به فرصت کند و برای خودش حسابی تبلیغ کند. در صفحه فیس‌بوک ژیلت بریتانیا می‌توانید آثار این گرد و خاک را ببینید.

حالا این جنبش دارد ابعاد جدی‌تری هم به خودش می‌گیرد. ۴۰ عضو پارلمان گفته‌اند که له موومبر ملحق می‌شوند و چند وقت است که حتی ساعت و عمارت معروف بیگ بن هم سیبیل (یا سبیل) می‌گذارد.

من هم در این یک ماه به سبیل مبارک اجازه رشد می‌دهم و رسماً به این جنبش می‌پیوندم. می‌دانم که امکان کمک مالی به این جنبش از داخل ایران ممکن نیست. اما اگر خارج از ایران هستید و امکانش را دارید که برای مقابله با سرطان پروستات و بیضه و باقی انواع مردانه‌اش کمکی کنید، می‌توانید از راه صفحه من در سایت رسمی موومبر این کار را انجام دهید. کمک‌های شما مستقیماً به این مؤسسه واریز خواهد شد. اگر هم امکان کمک مالی ندارید، با به اشتراک گذاشتن این نوشته در شبکه‌های اجتماعی کاری کنید که بیشتر دیده شود. شاید افرادی باشند که توانایی همراهی مالی را داشته باشند. اگر مایلید روی تصویر زیر کلیک کنید.

4 دیدگاه دربارهٔ «جنبش سیبیلوها و کمک به درمان سرطان‌های مردانه;

 1. سلام جناب آقای اکبر پور. من ادمین یکی از پیج های فیس بوک هستم. قصد دارم یک سایت برای پیج خودم بزنم تا مطالبم دسته بندی شده و مرتب و قابل جستجو در اختیار دیگران باشد. هرچند پیش از این وبلاگ داشته ام و دامنه شخصی و وبلاگ وردپرس شخصی هم دارم اما چند مسئله باعث شده است نتوانم در این مورد اقدام کنم. خواستم مزاحم شما بشوم و چند سوال فنی بپرسم.
  من اگر از سرویس دهندگان داخلی دامنه و فضا بخرم قابل شناسایی و پیگیری هستم؟ همانطور که دیده اید کار ما سیاسی نیست اما مایل نیستم با شناسایی شدن و تحت فشار قرار گرفتن مطلبی را حذف یا طبق سلیقه دیگران کار کنم.
  یکی از ادمینهای پیج خارج از کشور هستند. اگر ایشان اقدام به خرید دامنه و فضا کنند از نظر عدم رعایت کپی رایت برای ایشان مشکلی پیش نمی آید؟ و عواقبی برای ایشان پیش نمی آید؟ همانطور که احتمالا دیده اید ما عکس ها را از نت پیدا می کنیم و در پیج می گذاریم.
  ببخشید که وقت شما را گرفتم.

  پاسخ
  • توصیه می‌کنم دامنه و هوست را از خارج از ایران تهیه کنید. برای کپی‌رایت هم بعید می‌دانم مشکلی برایتان ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید