نسخه مشابه استریت ویوی گوگل برای تهران

دیگر کمتر کسی است که گوگل و نقشه‌اش را نشناسد. بخش خیابان‌بین این نقشه یا همان Street View را به خصوص اگر خارج از ایران زندگی کنید، می‌توانید به بهترین شکل به کار گیرید.

اما متاسفانه شرکت‌هایی مثل گوگل و مایکروسافت نمی‌توانند در حال حاضر در ایران چنین خدماتی را ارائه دهند. اما حداقل در تهران امکانات مشابه خوبی فراهم شده است هر چند هنوز با وضعیت ایده‌آلش فاصله دارد.

نقشه‌ای که در سایت شهرداری تهران گذاشته شده امکانات خوبی دارد. می‌توانید مشابه هر نقشه آنلاین دیگر به اماکن مختلف روی نقشه دسترسی داشته باشید و نقاط دیدنی آن را بیابید. مسیریاب هم به شما کمک می‌کند تا کوتاه‌ترین راه را به مقصد خود پیدا کنید. اما در کنار همه این امکانات یکی از امکانات جالب این نقشه پیدا کردن اخبار مربوط به مناطق روی نقشه است که در کمتر نقشه‌ای می‌توان آن را دید.

یکی دیگر از ابزار جالب این نقشه بخش شهرنما است. کافی است آدمک روی نقشه را به خیابان‌های روی نقشه بکشید تا با سرویسی مشابه استریت‌ویوی گوگل مواجه شوید.

tehranstreetview

هر چند این سرویس به همه کوچه پس‌کوچه‌های تهران سرک نمی‌کشد و بیشتر خیابان‌های اصلی را پوشش داده است و به نسبت استریت‌ویو کندتر عمل می‌کند و صدالبته رابط کاربری آن با ماوس هنوز مشکل دارد اما این حرکت شروع خوبی است برای ارائه چنین خدماتی که امیدوارم بیشتر شده و به دنبال آن کاربرپسندتر شود.

پ.ن:

۱- از قرار معلوم شهرداری مشهد هم امکان شهرنما را در سایتش فراهم کرده است. شرکت پیمانکار این پروژه‌ها گویا قرار است این سرویس را برای شهرهای دیگر نیز اجرا کند.

۲- جادی هم به همین بهانه و با رویکرد رعایت حریم خصوصی در تصاویر این سرویس مسابقه‌ای برگزار کرده که می‌تونید اینجا ببینید.

6 دیدگاه دربارهٔ «نسخه مشابه استریت ویوی گوگل برای تهران;

دیدگاهتان را بنویسید