درباره من

فارسی
نیما اکبرپور هستم. متولد ششم اسفند ۱۳۵۳ هجری خورشیدی در شهرستان لاهیجان. تحصیلاتم را در رشته مهندسی کامپیوتر و در گرایش نرم‌افزار در دانشگاه آزاد لاهیجان به پایان بردم. نوشتن را به طور جدی با همین وبلاگ آغاز کردم که پیشترها در آدرسی دیگر بود و در هفته‌نامه چلچراغ ادامه دادم. آخرین مسؤولیتی که در این هفته‌نامه داشتم معاونت سردبیری بود و در چند ماه آخر به عنوان جانشین سردبیر بودم.
در حال حاضر در شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان برنامه‌ساز و مجری برنامه کلیک با موضوع فناوری و به عنوان گزارشگر فضای مجازی در برنامه نوبت شما مشغول به کار هستم.
سوابق رسانه‌ای
  • هفته‌نامه چلچراغ
  • ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات
  • خبرگزاری سینا (سازمان ملی جوانان)
  • روزنامه هدف و اقتصاد
  • نشریه الکترونیک زیگ زاگ (مجله کارگاهی سایت بی‌بی‌سی)
  • روزنامه قیام
  • رادیو جوان
  • بی‌بی‌سی فارسی
بیوگرافی
دوران کودکی و نوجوانی و جوانی را تا ۲۵ سالگی در شهر خوب لاهیجان گذارندم. پس از اتمام دانشگاه به تهران نقل مکان کردم. مدتی بعد کافی‌نتی را در شهرک اکباتان راه‌اندازی کردم که «ماتریس» نام داشت. وبلاگ‌نویسی‌ام از همین جا شروع شد. تعداد وبلاگ‌های فارسی هنوز پنجاه تا نبودند که شروع به نوشتن در عصیان کردم.
پس از یک و نیم سال از فعالیت در کافی‌نت، شرکت طراحی سایت و میزبانی وب گردون را با یکی دیگر از وبلاگ‌نویسان راه‌اندازی کردم. در آن زمان کم‌کم شروع به نوشتن درباره فناوری کردم که در روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و مطبوعات از آنها استفاده می‌شد. پس از آن بود که پیشنهاد همکاری در هفته‌نامه چلچراغ را پذیرفتم. یک و نیم سال بعد که گردون را ترک می‌کردم، نوشتن را جدی‌تر گرفته بودم. با آن که در شرکتی دیگر وظیفه مدیریت فروش را بر عهده داشتم، دوره‌های آنلاین خبرنگاری را گذراندم و نوشتنم را ادامه دادم.
۹ ماه بعد از شرکت مورد نظر بیرون آمدم و همه زمان خود را صرف فعالیت در مطبوعات مختلفی کردم که منجر به کار تمام‌وقتم در چلچراغ شد. در نهایت پیش از راه‌اندازی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی به این رسانه پیوستم و تا کنون در آنجا فعالیت می‌کنم.
English
Nima Akbarpour is presenter of the BBC’s technology programme Click, broadcast worldwide on BBC Persian TV.
He studied Computer Science at the Azad University of Lahijan (IRAN). He began writing for Chelcheragh weekly magazine and continued writing for Zigzag online (BBC i-learn project workshop magazine). He joined the BBC in February 2008 as producer and he became the presenter of Persian version of Click.