در جست‌وجوی آهنگ «اینجا آفریقاست»

Here is Africa«اینجا آفریقاست» یکی از بهترین مستندهایی است که شش سال قبل از تلویزیون ایران پخش می‌شد. من واقعاً عاشق این مستند و آهنگ‌های آفریقاییش بودم. همیشه زمان پخشش هر جا که بودم خودم رو به خونه می‌رسوندم تا قسمت جدیدش رو با ولع ببلعم. مستندی که به نویسندگی و کارگردانی رامین حیدری فاروقی ساخته شد و بازیگر-مسافرش هم رویا نونهالی بود.
خدا پدر و مادر مخترع وبلاگ رو ببخشه و بیامرزه که باعث شد ما خاطراتمون رو آرشیو کنیم. این هم مدرکی مبنی بر علاقه من به این مستند. نوشته وبلاگی ۵ بهمن ۱۳۸۲.
اشکال بزرگ این مستند مثل مستندهای دیگه فارسی اینه که توی تیتراژ پایانی به ندرت اثری از آهنگساز و خواننده‌ش پیدا می‌کنی. این یکی از بزرگ‌ترین مشکلات من بود. خدا رو شکر چند وقتی هست که شبکه یک هر شب ساعت ۳۰ دقیقه بامداد این مستند رو بازپخش می‌کنه. من هم اون رو دانلود می‌کنم. البته به روشی که به زودی همین‌جا خواهم نوشت. با کمک شازم عزیز تونستم آهنگ تیتراژ پایانی رو پیدا کند. خواننده این آهنگ اسماعیل لو و اسم آهنگ هست «خر» یا ساید هم «خار»! به هر حال یه کم به زبون ما عجیبه. اگه دوست دارین این آهنگ رو بشنوین، می‌تونین از لست اف ام کمک بگیرین. اینجاست.
نتیجه این که توی این شش سال تکنولوژی این‌قدر پیشرفت کرده ال فیلان و من الان خوشحالم در حد تی‌تاپ خوردن در آستانه فصلی سرد!

6 دیدگاه دربارهٔ «در جست‌وجوی آهنگ «اینجا آفریقاست»;

 1. نیما جان با احترام می‌تونم خواهشا بپرسم ال فیلان در جمله آخر چه معنایی داره؟!! ممنون می‌شم جواب بدی.
  نیما: یه شوخی اینترنتی بین بعضی از بلاگرهاست. یعنی از لحاظ فلان!

  پاسخ
 2. از اف ام یاد کردی. ممنکه توضیحاتی درباره این شبکه بدهید. آیا باید عضوش بود و حق عضویتی دارد یا خیر؟ موفق باشی و وبلاگ‌نویس باقی بمانی
  نیما: اگه منظورت سایت لست اف‌ام هست نه حق عضویتی برای ثبت‌نام نمی‌خواد اما برخی از خدماتش فقط در بریتانیا و آمریکا رایگانه.

  پاسخ
 3. مرسی عزیز منم بسیار از این نوع سبک‌ها خوشم میاد. تقریباً مثل سبک نیو ایج می‌مونه واقعاً موزیک آرامی داره که به انسان حس غریبی دست می‌ده.

  پاسخ
 4. با سلام خیلی وقت بود که دنبال این آهنگ بودم. دمت گرم آقا. یه زحمتی واسه‌ت داشتم. می‌تونی اون آهنگی که وسط مستند می‌ذاره که یه نفر با صدای بلند داد می‌زنه و آفریقایی می‌خونه رو بذاری؟ اگه بتونی پیداش کنی خیلی دعات می‌کنم. امشبم که شب برآورده شدن ۲a هستش.
  نیما: احتمالاً مال همین خواننده باشه. توی یوتیوب آهنگ‌های این آقا رو پیدا کنی، آهنگ مورد نظرت رو پیدا کردی.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید